Abdülhamid Dostunu Kaybetti

Geçen haftaki bölümde Jön Türklere Saraydan iletişime geçenin Tahsin Paşa olduğu ortaya çıktı, herkes gibi bende olamaz mümkün değil diyenlerdendim.

02 Mart 2019 Cumartesi 22:51 < FERİDE İLE DİZİ İZLE

Bu bölümde Abdülhamid, dostunun böyle bir ihanet içine girmeyeceğini, kendisini kalbinden yaralamayacağını söyledi. Vanbery, Paris’ten gelen Jön Türklere katılacak olanların isim listesini Abdülhamid’e getirir. Aynı anda Paris’te olan Zühtü Paşada aynı listeyi gönderir. Abdülhamid listede Tahsin Paşanında ismini görünce, Ahmet Celalettin Paşaya, Tahsin Paşanın yedi kule zindanlarına konulmasını ister.

Payitaht Abdülhamid Yeni bölümde neler oldu ?

Paris’te Sabahattin, Garo, Zühtü Paşa ve Karasu, Hıncaklar Çetesinin Reis ininde zindandan kaçırılması gerektiğini söylerler ve plan yaparlar. Jorris Vanbery ve Fuat Efendiye o zindandan birini kaçırmanın zor olduğunu söyler. Vanbery sana Tahsin Paşa yardım edecek etmezse, Paşanın kendini kaçıracağız ve Osmanlı Hürriyet Perver Kongresine Tahsin Paşanın mutlaka katılması gerekiyor der ve Jorrisi bir pusulayla birlikte Tahsin Paşayla konuşması için zindana gönderir. Tahsin Paşa pusulayı alır, sabah namazından sonra kaçırılacağı yazar.
Vanbery Fuat Efendiye, Tahsin Paşayı kaçırmamıza Mehmet Selim’de yardım edecek der ve Fuat’a bir belge vererek Şehzadenin yanına gönderir, Mehmet Selim belgeyi okuyunca deliye döner ve Fuat’ı döver.
Zeynep hemşire Şivenaza Halil Halit’in evlenme teklifini kabul ettiğini kardeşi ile kendisini azat etmesini söyler. Şivenaz tamam der ama Zeynep için yeni bir tuzak kurar. Bir sene önce ölen kardeşini getirteceğini söyler, Zeynep’in kardeşinin içinde olduğunu zannettiği arabayı Halil Halit’in adamları uyuşturucu olduğunu düşünerek ateş ederler ve araba havaya uçar, Zeynep hemşireye kardeşinin öldüğü haberi gelir. Bu sırada Mehmet Selim de Zeynep’e evlenme teklif eder.
Halil Halit, Jorrısin, Payitahtta 20 ton uyuşturucu getireceğini öğrenir. Jorrisin adamı Ozanyanı yakalar ve Emanetçinin kim olduğunu nerede bulacağını sorar ve konuşturur. Ozanyan ona yanlış bir adres verir ve Halil Halit ile adamları tuzağa düşer, bulundukları odada bomba patlar.
Şivenazın dayısının odasında bulunan mektup Naime Sultanın eline gelir, annesine değil de Seniha Sultana söyler. Seniha Sultan Şivenazın gerçek yüzünü ortaya çıkartmak için ona tuzak kurar ve Jön Türklere gidecek isimlerin Mahmut Paşanın masasının üstünde olduğunu söyler, Şivenaz tuzağa düşer ve odayı karıştırırken Seniha Sultan tarafından yakalanır. Şivenaz Naim’e Sultanın canını sıkmak için gazetede onun adının geçtiği bir haber yaptırır ve Bidar Sultan görür.
Ahmet Celalettin Paşa Abdülhamid’e, Tahsin Paşanın kaçtığını söyler ve Abdülhamid bir kez daha yıkılır.
Tahsin Paşa gerçekten hain mi? Tahsin Paşayı Jorris mi? Yoksa Mehmet Selim mi kaçırdı? Yoksa tüm bunlar Abdülhamid’in hain Paşayı bulma oyunumu? Hepsinin cevabı yeni bölümde…
 
 

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
117 defa okundu.
Etiketlerpayitaht abdülhamit reytingleri payitaht abdülhamid reytingleri abdülhamit yeni bölümde neler oldu payitaht abdülhamid yeni bölümde neler olacak
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir