Bayram AKTAŞ

bayramaktas4_fme@indeedemail.com 16 Ocak 2018 Salı 21:45 DİĞER KÖŞE YAZILARI

YANILMALAR


                 Tam da seni buldum derken meğer varlığını bile ayırt edememişim. Gözlerin derken ruhumu ruhunla özdeşleştirememişim. Beklerken seni aşk ile daha ben aşk nedir öğrenememişim. Bir yığın oldu önce yazılanlar, toplasan kitap olur çıkar karşıma seni anlatan kelamlar. Meğer onca yazıda anlattığım seni, yüreğini ve de gözlerini sevememişim. Meğer ben daha aşk nedir öğrenememişim. Sadakati, beklemeyi, tertemiz bir şekilde huzuruna gelebilmeyi meğer ben hiç birini becerememişim.
                   Tertemiz bir ruhu ile karşına çıkmak vardı. Berrak bir hal ile oturmak vardı edep ile huzurunda. Kusuruma bakma alın yazım. Affet beni, gönül koyma ne olur…
Gelemedim karşına o hal ile kirlendim, kirlettim senin için beklettiğim yüreğimi. Yanlış yüreklere servis ettim bir garson gibi ve ücret bile istemedim bunu yaparken. Senindi, ben başkalarının hizmetine verdim. Sana aitti her şeyi ile ben ise sahipsiz bir eşya gibi oradan oraya savurdum. Başka idim bambaşkalaştım. Temizdim hatalar kuyularına düşmeden önce, yalnızca sana aittim, sadece senindim ve ben bunun kıymetini hiç bilemedim. 
                  Ne desen bana haklısın. Kovsan beni yüreğinin varlık sahasından ses edemem. Neden, nasıl diyemem. Bilirim ihanetin bedelini. Bilirim aldatılmanın ne demek olduğunu, yarı yolda bırakılmanın, kandırılmanın ne kötü olduğunu çok iyi bilirim. Dinler misin beni, izin verir misin anlatmama? Birkaç kelam edebilir miyim yüreğinin varlık sahasında, gözlerine bakabilir miyim son kez?
                   Aslında ihanet etmedim ben sana. Tek bir kelimeye sığdırmamı istersen, diyebilirim ki yanıldım sevdiğim. Varlığını zannettiğim için, seni bulduğumu, varlık sahanda varlığımı tescil ettirebileceğimi düşündüğüm için ve gözlerini bulduğumu zannettiğim için, kandığım için yanıldım narçiçeğim. Ben hala Yusufunum, sana âşık, sana sevdalıyım ve dualarımın karşılığısın. Dokunmadı tövbeler sonrası temizlenen yüreğimi senden başka, tutmadılar elimden sen zannettiğim yalanlar. İzin vermedim senin dokunabileceğin, senin okuyabileceğin yüreğimi kirletmelerine. Ben sana aittim, sende bana. İzin vermedi beni yaradan izin çıkmadı yalanlara…
                      Ve yine yazıyorum yanlış anlama beni. Bilmeni istiyorum beni, senin için sarf edilenleri ve de yokluğunda başımdan geçenleri. Tertemiz değilim bilmeni isterim. İnsanım hayattan alabildiğim kadarı ile dolduruyorum kapımı, nasibim kadar yaşıyor ve bir o kadar da özlüyorum gözlerini, beni ben yapacak olan yüreğini. Daha anlatacak o kadar çok şeyim var ki; yazsam kâğıt yetmez, söylesem nefesim.
                       Yokluğunda hep yanılıyorum sevdiğim. Yanlış sevdalara yelken açmak üzereyken Rabbim tutuyor elimden izin vermiyor düşmeme. İzin çıkmıyor gül yüzlüm beklemem talep ediliyor, daha fazla özlemem, yanmam isteniliyor yüreğin için. İstesem de olmuyor ama en küçüğü bile yüreğimi kanatmaya yetiyor. Kirlenmiş, kararmış, kaskatı yürekli hissediyorum kendimi. Elimde olmadan üzülüyor, katre katre akıtmak istiyorum yağmur tanelerimi. Sahi daha çok bekleyecek miyim seni, kavuşmalar olmayacak mı, ben hep yanılmalar kuşağında yansımalarınla mı ömrümü geçireceğim, yüreğine bu sözlerin devamını ilmik ilmik dokumayacak mıyım?
                        Affet beni sevdiğim. Yanılmam artık yalanlara, yanarım artık gözlerinin diyarına. Ve ayrılıklar acıtsa da, beklerim ben gelmelerini sana ait yanımla…

Bayram Aktaş/B’Aşka Niyetli
554 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.3648     EURO 6.1172     IMKB 94748     ALTIN 222,783    
sanalbasin.com üyesidir