BİR AİLE HİKAYESİ

Farklı konusuyla FOX TV’nin Cumartesi akşamı başlayan ve Amerika’nın 1 numaralı dram serisi “This Is Us”ın uyarlaması olan dizi merakla izlendi.

13 Mart 2019 Çarşamba 17:11 < FERİDE İLE DİZİ İZLE

Dizi yıllar önce 1984 yılında Cem (Celil Nalçakan) ile Reyhan’ın (Songül Öden) üçüzlerinin erken doğmasıyla ve birinin ölmesiyle başlıyor. Aynı gün caminin bahçesine bırakılan bir günlük bebeği de alarak kendi çocukları gibi büyüten güzel bir aile.
Hepsinin ayrı ayrı ve farklı hayatları olmasına rağmen, birbirine bağlı 3 güzel kardeşin hikâyesini anlatıyor.
Dizide Berk (Birkan Sokullu) yaklaşık 5 yıldır bir çikolata markasının reklam yüzü, yakışıklı ve ikiz kız kardeşiyle yaşayan fakat asıl ideali iyi bir oyuncu olmak ve hayallerini gerçekleştirmek. Dizi boyunca onun kariyerini nasıl yükselteceğini ve başarılarını izleyeceğiz.
Mahur (Olgun Toker) evlatlık alınan ve gerçek ailesini merak eden, sonunda biyolojik babasını bulan bir iş adamı, her şeyin en iyisini isteyen, iyiliksever, evli ve iki kızı ile haraketli, düzenli bir hayatı var.
Beste (Elçin Afacan) doğduğu günden bu güne kadar hep kilolarıyla başı dertte olan her ne kadar vermeye çalışsa da bunu başaramayan, bir erkek arkadaşı olması için dua eden aslında çok güzel ve ailenin en sevimli kardeşi.
Dizide annelerini oynayan Songül Öden ’in yaşlandırma makyajı pek olmamış, mesela saçları neden o kadar beyaz? Dizi için biraz kilo alabilirdi! Elbette dizinin içerisinde birçok sırda var ve biz o sırları ilerleyen bölümlerde izleyeceğiz.
Bir Aile Hikâyesinin yönetmenliğini başarılı isim Merve Girgin, senaristliğini ise Deniz Madanoğlu yapıyor. MEDYAPIM tarafından çekilen dizi Cumartesi günleri ekrana kilitleyecek gibi.
Tüm ekibi tebrik ediyor, reytinginiz bol olsun diyorum…

Beypolat, Komutan Alıncak ile buluşur, Ertuğrul’un kendilerine oyun ettiğini, Söğüt’ü geri aldığını ve Uç Beyliğini tekrar ilan ettiğini söyler. Alıncak öfkeden deliye döner.

Diriliş Ertuğrul 139. bölümünde neler oldu ?

Ertuğrul’la konuşmak için Han’a gider, Komutan Uranus ile karşılaşır ona bizden habersiz bir daha Ertuğrul ile görüşmeyeceksin der. Ertuğrul’la görüşen Alıncak, benim verdiğim hükmü, benden daha ulu biri değiştirebilir! Ertuğrul Adalet var, hakkım olanı geri aldım, bize uzanan dost eliyse sıkar, düşman eliyse keseriz der. Komutan Alıncak, Ertuğrul’la başa çıkamayacağını anlar ve Söğütüde, Uç Beyliğini de sana iade ediyorum diyerek ayrılır. Sandık ile Keykavusu Berke Han’ın kaçırdığını düşünerek peşinden gider.
Komutan Uranus sandığı Ertuğrul’a getirir, sandığın düşüp kırıldığını söyler, Ertuğrul sandığın önemli olmadığını esas şimdi işbirliği yapmamız gerekiyor, Komutan Alıncak hem size hem de bize saldıracaktır, ben tedbirimi aldım sende al, cenk çıkarsa birlikte savaşacağız, aramıza kimsenin girmesine izin verme der.
Turgut Alplar ile talim yaptığı sırada Süleyman’ın atını getirirler. Heybede babasına vereceği berat ve Ertuğrul’un mektubu vardır. Turgut onu aramaya başlar ve haber Ertuğrul’a gelir oda Bamsı ile birlikte onlara katılır.
Baypolat, Ertuğrul’u içten bitireceğiz bunun için önce Bamsının hatunu Hafza ile başlayacağını Sırmaya söyler. Onunla iyi geçin, Ertuğrul’a karşı onu doldur ki, oda Bamsıyı doldursun der.
İlbilge ile Sırma Selcan Hatundan özür dilemek için Kayı Obasına giderler, Sırma pişman olduğunu söyler fakat Selcan Hatun onu dinlemez, obasının ihtiyaçları için Söğüt’e gider. Handa Süleyman’ın atını görür, Artuk bey Süleyman’ın kaçırıldığını söyler, Selcan oğlunun atına binerek onu aramaya gider.

Diriliş Ertuğrul 140. bölümünde neler olacak ?


Komutan Alıncak, Beypolata mektup yazar ve içimizde hain var, Hülagü Han’dan gelen mektuplar gerçek olmayabilir, haini bulabilmek için bir oyun hazırladığını yazar. Hülagü Han’a bir mektup yazar ve Mergen’e verirler, Mergen uzaklaştığında mektubu okurken Albastı gelir onu yakalar ve Alıncak ile birlikte mektubu kime götüreceğini söylesin diye işkence yaparlar.
Ertuğrul Süleyman’ı mağarada öldürülmüş olarak bulur, işkence edilerek öldürüldüğünü görür, duvarda Albastı yazar. Süleyman’ın bir damla kanı için, onlara kan kusturacağım der ve Cenazeyle birlikte obaya gelir. Haymananın ağıtları kalbimizi yerinden çıkarttı. Selcan obaya gelir ve oğlunun cenazesini görür.
Kayı Obası Süleyman’ın ölümüyle yıkılır. Ertuğrul mezarı başında intikam yemini eder.
Anlaşılan ilerleyen bölümlerde bizi oldukça heyecanlı bölümler bekliyor.

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
102 defa okundu.
Etiketlerbir aile hikayesi nerede çekiliyor bir aile hikayesi reytingleri bir aile hikayesi oyuncuları dizi reytingleri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
ATV YAYIN AKIŞI
FOX TV YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir