Bizim Hikaye

Aile diyince aklımıza, anne, baba ve çocuklardan oluşan toplumsal birim olduğu gelir.

20 Mayıs 2018 Pazar 04:53 < DİZİ HABERLERİ

Bizim Hikaye yeni bölümde neler olacak ?

Aile diyince aklımıza, anne, baba ve çocuklardan oluşan toplumsal birim olduğu gelir. Bir ailede anne ve babanın önemi, yeri ve konumu çok önemlidir. Sahiplenen, yediren, okutan, büyüten, koruyup gözeten ve karşılık beklemeden seven tek varlıklardır.

Ekranlarda gerçek aile dizilerine ihtiyacımız vardı. Aile dizisi diyince, hep aklıma Süper Baba geliyor. Hafızalarımızdan yıllarca silemediğimiz, başladığında ekrana kilitlendiğimiz, unutulmaz bir diziydi.
Bu aralar FOX TV’de yayınlanan BİZİM HİKÂYE dizisi, izleyici tarafından, oldukça beğenilen, 6 çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hayat mücadelesini anlatıyor.
Yayınlandığı akşamlarda reytinglerde oldukça iyi yerlerde olan Bizim Hikâye, sorumsuz bir baba, kardeşlerinin bütün sorumluluğunu üstlenen, adeta onlara kol kanat geren, yeri geldiğinde abla ama en çokta anne olan Filizin hikâyesini anlatıyor.

bizim hikaye reytingleri

Bizim Hikaye reytingleri için tıklayınız.
Aslında Amerikan yapımı olan Shmeless dizisinden uyarlanan Bizim Hikâyenin, başrol oyuncuları, Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan ve birçok başarılı isim paylaşıyor.
Ailedeki sorumlulukları kendinden bile daha büyük olan, genç ve güzel filizin, karmaşık ve zor günlerine, aşkında adım atmasıyla, her ne kadar hayatı renklense de, sorumsuz olan babasının, başlarına açtığı problemler Filizin işlerini daha da zorlaştırıyor.
Bu dizide kardeşlik duygusunun önemini bir kez daha anlıyoruz, 6 kardeşin gözlerindeki sevgiyi, kederi, sıkıntıyı ama en önemlisi sevgiyi görüyoruz.

Zaten, Kardeşlik: düşmesin diye tutmak, bırakamayacağını bilerek dayanmak, sofrandaki yemeği paylaşmak, okul yolunda beraber koşmak, ölene kadar dost kalmak, bazen anne, bazen baba olmak, sırlarınızı paylaşmak, arada mesafeler varsa bile sevgiyle sarılmak, gözünden akan yaşa ortak olmak, onun omzundaki yükü azaltmak, karşılık beklemeden, yardımına koşmak ve onunla gülmek değimlidir. Bu dizi tamda bunları yansıtıyor.
Bizim Hikâye şarkısını Çağatay Akman çok güzel seslendirmiş.

bizim hikaye ile ilgili görsel sonucu

Dizide ailenin en küçük ferdi olan Ömer Sevgi yani dizideki adıyla İsmet beni mest ediyor, saçları, masum bakışları, güzel yüzüyle dizinin en küçük, en sevimli ve en sempatik oyuncusu. Hikmet,( Nejat Uygur) ise dizideki rolünün dışında ellerinde on yerine, sekiz parmak olmasıyla da epey dikkat çekti.
Diziye yeni giren Ayşe (Beren Gökyıldız) ve Fikret’in ( Alp Akar)yeni başlayan masum aşkları ve Ayşe’nin dramı yeni bir boyut kazandırdı.
Ve en önemlisi Ayşen Gruda’nın bu güzel ekibe, babaanne olara dahil olmasıydı.

bizim hikaye reytingleri

Bizim Hikâye, dizi furyasının içinden iyi reytinglerle çıkan, gerek yönetmeni, gerek senaryosu ve tabi ki oyuncu kadrosuyla, çok başarılı, umarım bu şekilde de devam eder.
Tüm ekibi gönülden tebrik ediyorum…
Bizim Hikaye 104.Bölüm Fragmanı yayınlandı.
Editör

Feride Özkılıç Tedik
feridezkltdk@gmail.com

638 defa okundu.
Etiketlerbizim hikaye konusu bizim hikaye hazal kaya kimdir bizim hikaye filiz bizim hikaye hangi gün bizim hikayede bu hafta bizim hikaye bitiyormu perşembe reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir