Castre Rock Dizisi

İlhamını korku ve gerilim türünün en önemli yazarı Stephen King’ten alan dizinin yapımcılığını JJ Abrahams ve bizzat Stephen King’in üstlendiği Castle Rock eylül ayında final bölümü ile ekrana veda etti. Oldukça ilgi çeken dizi, farklı bir öyküyü anlatacak olan ikinci sezon için şimdiden onay aldı.

06 Kasım 2018 Salı 09:47 < DİZİ FİLM HABERLERİ

CASTLE ROCK

İlhamını korku ve gerilim türünün en önemli  yazarı Stephen King’ten alan dizinin yapımcılığını  JJ Abrahams ve bizzat Stephen King’in üstlendiği Castle Rock eylül ayında final bölümü ile ekrana veda etti.  Oldukça ilgi çeken dizi, farklı bir öyküyü anlatacak olan ikinci sezon için şimdiden onay aldı.

Ortaya çıkarılan dizinin gerek konusu gerekse karakterleri Stephen King’in  öykü ve romanlarını referans alarak  kurgulanmış  olsada başlı başına özgün bir hikaye anlatıyor.

 

Dizi adını olayların yaşandığı yer olan ‘Castle Rock’ kasabasından alıyor.

 

Tahmin edebileceğiniz gibi; Castle Rock intihar, yangın, akıl almaz kazalar, afet, cinnet(!) ve hatta katliamın eksik olmadığı, Stephen King’in korkunç zekasından ortaya çıkabilecek her türlü sıradışı olayın yaşanabildiği; tabiri caizse lanetli bir kasaba.

Şüphesiz dizinin en büyük başarısı Stephen King eserlerine son derece hakim olan yazarlarının ilginç karakterler ve karanlık  atmosfer üzerinden gerilimi her dakika canlı tutmayı başarması.
 

Stephan King ile ilgili


Çok sayıda gönderme içeren dizi Stephen King hayranları için gerçek bir hazine iken, genel izleyicinin bu göndermelerden nasibini fazlasıyla alıyor olması televizyona ve sinemaya en çok uyarlanan yazarların eserlerinin popüler kültüre nüfuz ettiğinin kanıtı niteliğinde. Birini anlamlandıramamış olsanız dahi muhakkak başka birinin tanıdık geldiği göndermeler, senaryoya büyük bir titizlik ve incelikle yerleştirilmiş.

Castle Rock  sevilen bir yazarın eserini değil de eserlerinin genel atmosferini ekrana yansıtmak gibi sıradışı bir fikrin altından kalkmayı  başaran,  türün hayranları kadar genel izleyiciye de hitap eden bir dizi olduğunu söylemek mümkün.  Oyunculukları, senaryosu, görüntü yönetimi ve sürekli artan gerilimiyle izlemesi keyifli bir yapım. 
 

Sizde benim gibi aklınızı imkansızlıklara ve bambaşka dünyalara açmayı seviyorsanız sadece final bölümü için bile izlenir!

Castle Rock Oyuncuları


Bill Skarsgård
Bill Skarsgard
Sissy Spacek
Sissy Spacek ile ilgili
Melanie Lynskey
Melanie LynskeyEDİTÖR

Melissa Yüksel
melissa.yuksel.11@gmail.com

244 defa okundu.
EtiketlerCastre Rock Dizisi Castre Rock Dizisi konusu Castre Rock oyuncuları Castre Rock Dizisi nerede çekiliyor Castre Rock Stephan King
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir