Çiğdem Hazal Emre

hazalemra@icloud.com 20 Haziran 2019 Perşembe 10:00 Diger kose yazilari

ANNE BEN FENOMEN OLACAĞIM YA DA KEDİ!

Arkana bak. 

Bak ki gör , bak ki duy ;bu sen değilsin ,bu sen değilsin. Aç kulaklarını iyi dinle sevgili yaşım.

Arkanda bırakmış olduğun dağ bir toz birikintisi. Eğil usulca fısılda kulağına bitti.Peki ya ne bitti? Hiç işte ! Gökyüzü küstü! Oksijen  paketleri yenilenmeyecek fatura kesimi benden söylemesi. Neyse dur bakalım bi. 

Dinle! Aç gözlerini seni selamlayan gökyüzüne , aç kollarını iki yana tıpkı ağaç dalları gibi dön güneşe, dön.  Cılız bir otta olsan koca bir gürgen de ver en yakışıklısından selamı kendince. Özünü filtreleme tüm benliğinle sev kendini ve mümkünse shopsuz. Bırak pudralamayı yanaklarını. Çık sokağa yalın ayak koş bütün yolları. Bırak ayaklarına toprak yatsın. Bir kediyi sev mesela ya da bir köpeği ama canlı kanlı ve rica olur İnstagramsız .  Papatyaları sev mesela ama yapma sende edebiyat dramı story yalanı. Bu sen değilsin.Birleştir şimdi parmaklarını. Daha sıkı  daha sıkı. Sen her halinle güzelsin.

Bırak dağıtsın rüzgar saçını, aç en sevdiğin şarkıyı. Sen doğayı selamla kucakla. Bırak veri tabanlı sosyal like manyağını. En son ne zaman açtın  bir kitabın kapağını. Ne zaman hayal kurdun hayata. Hayat Müstakil evlerin havuzlarında köpük partisini sunmaz sana.Asgari ücretle de  zor o iş zaten sen inanma onlara. Ama bak kedileri sevebilirsin onlar güzel arkadaşlardır hem de bedava. Köpekler de fena sayılmaz ama kedi iyidir kedi. 

Diyeceğim  o ki;  sen en iyisi pencereyi evinde , bildirimi kapı zilinde açık tut sessize aldığın hayatın olmasın. Hoşçakal  Işığın bol , liken çok olsun sevgili dostum.

Sosyal medya gurmesi

Pardon pardon ne diyorum ya? Ortalık karıştı. Kedi olmaya geldik fenomen selamı verdik. Bırak Güzel kardeşim bu işleri.Suya ayağın , gökyüzüne gözün değsin. Arada da bak bakalım belki  iyidir sohbeti ananın babanın. 

Bol filtreli fotoğraf kahveleri. Her konunun uzmanı sosyal medya uzmanına selamlar ve alakasız olacak fakat yeni çağın filozofu kedim Oscar’a da selamlarımı sunmak isterim.   Kediden filozof mu olur diyor gibisin duydum. Sonra ki fısıltılaşmamızda  açıklarım. 

Şimdilik hoşçakal. 

 
98 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir