Erkenci Kuş ...Kışt !

İnsanlar klişe senaryolar yazmaktan bıkmadı, biz de okumaktan. O kadar basit bir dizi ki. Yani bu senaryoyu ergen kardeşim bile yazabilir! Çok ciddiyim! 04 Ağustos 2018 Cumartesi 09:57


Erkenci Kuş ...Kışt !

Dizi hayalperest bir genç kız ve uçarı kaçarı bir oğlan etrafında dönmekte. Tahmin edebileceğiniz üzere bu hayalperest kız o kadar masum ki yalan bile söyleyemiyor! Aklıyla dili arasında bir kablo var ama süzgeç yok. Aklında ne varsa hepsi dilinde. Ama böyle olmasa bizim oğlanı nasıl kendisine âşık edecek? Bir de bir sakar ki sormayın! Kendisini gidip cama vuruyor!

Aman Tanrım! Ne kadar ilginç!

Erkenci kus dizisi demet ozdemir

Genç oğlan da zaten dillere destan. Kas desen var, para desen var, yetenek desen gırla! Yani anlatılmaz izlenir! Öyle böyle değil. Bu genç erkek o ülke senin bu ülke benim gezerken babasının şirketinin kutlamasına katılmak üzere memleketine geliyor. Şans bu ya bizim masum kız da tam bu esnada şirkete giriyor. Neden? Fakirler. Ama nasıl fakirler? İki katlı evde oturuyorlar ve bakkalları var. Zengin oğlanın evi bile o kadar güzel değil!

erkenci kus dizisi reytingleri

Bizim ekran başında yerimizde takla atmamıza neden olan bomba!

Bu ikisi ilk bölümden öpüşüyorlar!

erkenci kus oyunculari

Seyirci şok! Seyirci şaşkın! Senarist ‘Beklemiyordunuz değil mi?’ bakışı atıyor! Aman Tanrım!

Bizim masum kız ne yapıyorsun? Sen masum kızsın. Orda şoka girmek neden? Asıl yapman gereken çantayla kafasına vurman (bak bu tutar)! Ama yok! O kadar masum ki bunu bile düşünemiyor!

Ne hikmetse karanlıkta bizim kız, genç oğlanımızın yüzünü göremezken ayakkabısını görüyor. Neden? Kızımız yakını göremiyor. Yazık!

Bir de oturuyor “Beni öpen sakallı kimdi?” diye ortalığı ayağa veriyor. Sözde bu bir sır. Hal bu ki o öpüştüğü andan beş dakika sonra arkadaşına her şeyi anlatmasından bu sırrın sır olarak kalmayacağı belliydi. Boşuna ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde “İki kişinin bildiği sır değildir!” denilmedi. Bizim genç oğlanımıza kadar herkes öğreniyor. Ama kalkıp bir türlü demiyor, “Bendim o!” diye. Niye? Çünkü kızı süründürmeli. Niye? Yoksa dizi biter.

Bu genç oğlanın kardeşi de şirketi batırma derdinde. Neden? Arpası bol geldi. Tabii! Ekmek elden su gölden yaşamak zor geldi. Bizim bu masum kızımızı kandırıyor ve kendi tarafına çekiyor. Kardeşini kötü kendisini iyi gösteriyor. Bizim masum kızımız da baba yiğit bir kız olmasına rağmen gidip adama hesap sormuyor. Neden?

Harbiden, neden ya?

Neden böyle bizi şaşırtacak bir şeyler yok?

Neden sürekli bir birini tekrarlayan şeyler var?

Ciddi ciddi soruyorum. Neden?

 

EDİTÖR

Reyting Tv yazari
tugcebuketk@gmail.com
Tuğçe Buket KESGİN