DİRİLİŞ ERTUĞRUL 130.BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrul reytinglerde zirveden inmiyorHan’a gelen komutan Uranos, kendini Dragos olarak tanıtır ve Ertuğrul’a yalnız konuşmak istediğini söyler.

03 Ocak 2019 Perşembe 10:01 < FERIDE İLE DİZİ İZLE

Diriliş Ertuğrul’da Zekâ Konuştu

Diriliş Ertuğrul 130.bölümünde neler oldu?

Han’a gelen komutan Uranos, kendini Dragos olarak tanıtır ve Ertuğrul’a yalnız konuşmak istediğini söyler.  Beybolat buna karşı çıkınca da, Ertuğrul Alpleri ile birlikte zindana attırır. Komutan Uranos, İlbilgeyi bırakacağını ama bunun karşılığında altınları, Söğüte gelen tüccarlardan vergi alınmamasını ve söğütte hazırlanan bütün yiyeceklerden kaleye getirilmesini istedi. Ertuğrul bunu düşüneceğini ve kararını yarın kaleye gelip bildireceğini söyler.

Diriliş Ertuğrul reytinglerde zirveden inmiyor

Tara ve Nikis’ten şüphelenen Ertuğrul peşlerine Mergeni takar ve onlarında hain olduklarını anlar. Tüm bunlar karşılığında yeni bir plan yapan Ertuğrul, Beybolatla konuşur ve planı için onun ölmüş numarası yapması gerektiğini söyler ve plan işlemeye başlar. Ölü numarası yapan Beybolatı Nikis ve Abdurrahman zindandan halıya sararak çıkartırlar. Nikis tuzağa düşer ve haber Dragosa ve kaleye gider.Dragos Türk obalarını birbirine düşüreceğini düşünerek bu haberi Umuroğullarının Obasına Sırma Hatuna ulaştırır, Han’a Ertuğrul’u görmeye giden Sırma, Selcan hatun ile karşılaşır ve abisini ve İlbilgeyi sorar, Selcan hatun, bizi birbirimize düşürmek isterler sakın bu tuzaklara kanma der, Sırma hatun İlbilgenin Emir ile evleneceğini, ablasının başına bir şey gelirse Ertuğrul bunun hesabını Emire nasıl vereceğini düşünsün der.
Artuk bey’i konuşturmak ve gizli sandığın yerini öğrenmek için işkence yapan Beybolatın adamları, Artuk beyin gözlerini dağlarlar. Turgut Süleyman ve Gündüz alp ile birlikte Artuk beyi bulur obaya götürürler.

diriliş reytingleri
Ertuğrul yeni planını devreye sokar, kaleye gidecek olan erzakların içine Turgut ve Beybolat’ı saklar, Ertuğrul Komutan Uranos’u oyalarken onlar İlbilge hatunu kaçırırlar. Ertuğrul komutana işbirliği teklif eder, bu arada komutanın Dragos olmadığından da emindir.
Ertuğrul gerçek Dragosun onları dinlediğinden de emindir, onlar konuşurken İlbilgenin kaçırıldığı haberi gelir ve komutan kılıcını Ertuğrulun boynuna dayar.
Bu bölümde camide çocuklarla sohbet eden hocanın (Dursun Ali Erzincanlı)anlattığı Allah Adaletle Davrananları Sever, diyerek başladığı, Hz Ömer ile Hz.Abbasın arsa hikâyesini yine muhteşem bir dille anlatır.
Ama en etkileyici sahne Artuk beyi ziyaret eden Sadrattin Kanevi Hazretlerinin İlahi Adaleti ve İlahi aşkı anlatması ruhumuzu aydınlattı. Artuk Bey’in saçımın telleri kadar gözüm olsa İlahi Aşk için hepsini feda ederim sözleri diziye damgasını vurdu.

Diriliş Eruğrul 131.bölümünde neler olacak?


Editör
Feride Özkılıç Tedik
Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
37 defa okundu.
Etiketlerdiriliş reytingleri diriliş ertuğrul reytingleri diriliş 130.bölümde neler oldu diriliş ertuğrul 131.bölümde neler olacak reyting sonuçları dizi reytingleri dünün reytingleri reyting sıralaması
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.3310     EURO 6.0607     IMKB 97955     ALTIN 218,332    
sanalbasin.com üyesidir