Diriliş Ertuğrul 145. Bölüm özeti Ve Analizi

Diriliş Ertuğrul’un 145. Bölümünde Neler Oldu?

25 Nisan 2019 Perşembe 10:36 < DİRİLİŞ ERTUĞRUL
Ertuğrul, Dragosa yakalamış, Beybolat ve Lefke Kalesi Komutanının tuzak hazırlayacağını düşünerek oda Söğüt meydanında önlemini almıştı. Tam Dragosun kellesini alacakken İmparatorun elçisi gelir ve bu idamı derhal durdur der. Ertuğrul’a Dragosun karşılığında fidye verileceğini söyler fakat Ertuğrul kabul etmez. Bu sırada Komutanın askerleri saldırıya geçer, Beybolat her şeyin ortaya çıkacağını anlar ve oda komutanı öldürür askerleriyle cenk eder. Ertuğrul orada Dragosun kellesini alır. İmparatorun elçisine onun ancak kellesini alırsın der. Elçiye senin isteklerinin hükmü kalmadı şimdi benim isteklerim var, Hudut Nehrin öte yanında olan(Bilecik)de İnhisar da mevki isterim der ve Elçi anlaşmayı imzalar.

Diriliş Ertuğrul reytinglerde Zirveden hiç inmiyor!

Söğütteki cenkte Bamsı, Gündüzü korumak için önüne atlar ve yaralanır, Ertuğrul can dostlarından birinin yaralanmasına çok üzülür, kılıç yarasını kendi dağlar. Turgut Alp Bamsının başından ayrılmaz, iyileşmesi için obaya gönderilir, kendine gelen Bamsı, Ertuğrul’a sen bana küstün ya bütün cihan küstü zannettim der. Ertuğrul biz seninle tuz, ekmek yoldaşıyız tez iyileş zırhını giy ve yanıma gel diyerek onu affeder.

Diriliş Ertuğrul 147. Bölümünde neler olacak ?

Diriliş Ertuğrul 147. Bölüm Fragmanı


İlbilge, Ertuğrul’u ziyarete gelir, ona obaya yaralı gelen Alp ten ve abisi ile Alplerin obaya yaralı gelmesini anlatır. Ertuğrul Albastının abisi olduğunu söyler, İlbilge, eğer abimse kanı sana helaldir der. Bir plan hazırlarlar.
İlbilge obasına gelince, abisine Bamsı’nın yaralandığını ve obaya geçmiş olsuna gidelim der Beybolat kabul eder. Bu arada Sırma ablasını takip ettiğini, gündüz o Alp’i konuşturmaya çalıştığını ama ben müsaade etmedim onu okumla vurdum, fakat geri dönüp geldiğimde adam yoktu, İlbilge saklamış olabilir der ve Beybolat sakın İlbilgeye belli etme onu takip et der.
İlbilge Ertuğrul’a mektup yazar, Mengü’ye verir, Kayı obasına gidince Abdurrahman Alp’e ver der. Obaya gittiklerinde Sırma Mengü’yü takip eder, mektubu ben veririm der alır ve okur. Mektupta İlbilge, Ertuğrul’u her zaman buluştuğumuz gizli yerde buluşalım sana göstereceğim bir şey var der.
Sırma abisine anlatır ve Beybolat Albastı olarak İlbilgeyi takip eder. İlbilge Ertuğrul’la hazırladığı planı uygular ve Albastı tuzağa düşer. Ertuğrul seni Beybolat olarak gördük şimdide Albastı yüzünü görelim der, Albastı yüzünü açar kılıçlar çekilir, İlbilge, karşısında abisinin Albastı olduğunu görünce beyninden vurulmuşa döner.
Yine Türk zekâsı yine Ertuğrul ve muhteşem bir bölümdü bakalım 146. Bölümde neler olacak ?

Sıradaki Haber;

24 Nisan çarşamba Reyting Sonuçları

24 Nisan 2019 Çarşamba Reyting sonuçları,Kuzgun mu? Yoksa Trt'nin Efsanevi Dizisi Diriliş Ertuğrul mu ?
Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
144 defa okundu.
EtiketlerDiriliş Ertuğrul 145. bölüm özeti diriliş yeni bölümde neler olacak diriliş ertuğrul reytingleri dizi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir