Diriliş Ertuğrul Bomba Gibi Geliyor…

TRT’nin başyapıtlarından biri olan Diriliş Ertuğrul, 5. Sezona, yeni isimler, yeni karakterler ve yeni dekorları ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

17 Eylül 2018 Pazartesi 12:06 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul Bomba Gibi Geliyor…

TRT’nin başyapıtlarından biri olan Diriliş Ertuğrul, 5. Sezona, yeni isimler, yeni karakterler ve yeni dekorları ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Milyonlarca izleyicisi olan, siyasi zekâyı ve askeri dehayı, cesareti, yiğitliği ve en önemlisi Türklüğün nasıl doğduğunu kaliteli bir dille anlatan, izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul Ekim ayında 122. Bölümüyle ekranlara yeniden merhaba diyecek.
dirilis ertugrul reytingleri

Diriliş Ertuğrul reytingleri

Bu sezon büyük bir ihtimalle Osman gaziyi izleyeceğiz. Geçen sezon dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, sezon finalinin ne zaman olacağını bende bilmiyorum, fakat 5. Sezon muhteşem olacak, diyerek aslında sinyalleri vermişti.
Geçen sezon dizide çok birçok hata yapılmıştı, onlardan biri de Halime Sultanın ölmesiydi. İzleyicilerden, tarihçilerden fazlasıyla tepki almıştı. Bence de ölmemeliydi,çünkü tarihte de gerçek bu değildi, oyuncu Esra Bilgiç diziden ayrılabilir, onun yerine başka bir oyuncu Halime Sultan karakterini canlandırabilirdi, belki bu kadar tepki çekmezdi.
Bu dönem dizide, Ertuğrulun Moğollar ve Bizans ile olan savaşını izleyeceğiz.
En çok merak edilenler ise Ertuğrul Gazinin oğulları Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman Gazi, Sarı Batu (Savcı Bey) ve Gündüz’ü kimler hangi oyuncuların oynayacağı.
Rivayete göre Osman Bey’in gençliğini ve kardeşlerini oynayacağı söylenen üç isim var. Bu isimler ise Suda Balık sinema filminde oynayan Enes Tomakinoğlu, Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisinde Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğunu oynayan Yiğit Mergen ve Yahşi Cazibe dizisinde küçük Şerefi canlandıran Ali Ege Vurkır’ın oynayacağı, çıkan söylentiler arasında. Bizlerde merakla bu genç oyunculardan hangisinin ya da başka bir isimin mi olacağını merakla bekliyoruz.
Geçen sezon Kayı obası Bilecik Söğüt’e göç yoluna çıkmıştı, yine bu sezon Osman Bey’i tanıyacak onun üstün zekâsını, stratejilerini ve kızıl elma yolunda canını yola koyma azmini izleyecek ve Kayı Obasının Beylikten nasıl Devlet olduğunu heyecanla takip edeceğiz.
Beklide bu sezon Diriliş Ertuğrul’da en çok merak edilen, özel teknikler ile Ertuğrul bey’in, Turgut Alp’in ve Bamsı’nın yaşlandırılacak olması.
Evet, hepimiz merak ve heyecanla yeni bölümlerin biran önce başlamasını bekliyoruz.

EDİTÖR

Feride Özkılıç Tedik
feridezkltdk@gmail.com

434 defa okundu.
EtiketlerDiriliş Ertuğrul Bomba Gibi Geliyor diriliş ertuğrul reytingleri diriliş yeni sezon
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir