Diriliş Ertuğrul Da Bu Hafta Zafer çığlıkları Vardı

Ertuğrul kaleye oğlu Gündüz alpı almaya, komutan Lais’le konuşmaya gitmişti. Komutan, Gündüz alpı verebileceğini ama bunun karşılığında fidye vermesi gerektiğini, fidyeyi veremeyeceksen verecek başka birinin de olduğunu söylemiş ve içeri İlbilge Hatun girmişti.

13 Aralık 2018 Perşembe 10:10 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul da Bu Hafta Zafer Çığlıkları Vardır.

 Ertuğrul kaleye oğlu Gündüz alpı almaya, komutan Lais’le konuşmaya gitmişti. Komutan, Gündüz alpı verebileceğini ama bunun karşılığında fidye vermesi gerektiğini, fidyeyi veremeyeceksen verecek başka birinin de olduğunu söylemiş ve içeri İlbilge Hatun girmişti.
dirilis ertugrul yeni bolumde neler oldu
Diriliş Ertuğrul yeni bölümde neler oldu ?

Komutan Lais, Gündüz Alp’e karşılık 1000 altın istedi, İlbilge, Selçuklu Devleti adına fidyeyi vereceğini, Alplerinin altını getireceğini söyledi. Ertuğrul, Devlet adına burada sadece kendisinin olduğunu, eğer bir fidye verilecekse onu ancak Uçbeyi olarak ben veririm dedi. Komutanın istediğinden daha fazla altını verip Gündüz Alpı aldı. Ertuğrul’un kalede Gündüz’e söylediği( Evlat, oğul babanın yerine yetişendir, iki gözünden biridir, ocağının korudur, otağımın üç direğinden biridir) sözleri duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
Ertuğrul Komutana Gündüzü Nikea’ya götüreceğini söyler. Komutan bunu İlbilge hatuna anlatır, İlbilge bu haberi Emir Bahhattin’e iletir.

Reyting sonuçları
Emir Bahattin, Ertuğrul’un oğlunu kaçıracağını düşünür ve Kayı Obasını basmaya gider. Ertuğrul’un en yakınında olan ve tüm sırrını bilen Artuk beyi, Obadan alır ve zindana atar.
Bu arada Ertuğrul’un Nikea’ya gideceğini zanneden ve onu takip eden İlbilge Hatun, Ertuğrulun kurduğu tuzağa düşer. Oğlunun suçsuz olduğunu, bunu yarın mahkemede şahitler ile kanıtlayacağını, onunda büyük bir tuzağa çekildiğini anlatır. Ertuğrul, İlbilge’ye bil ki hakkın yanında olursan, bende her daim senin yanında olacağım der ve Dragostan İlbilge’ye bahseder, mahkemede vicdanını dinlemesini ister.
Bu arada obaya Hayma ananın büyük gelini Selcan Hatun oğlu Süleyman’la gelir. Obasına ne olduğunu, neden geldiğini herkes merak eder.

Diriliş Ertuğrul reytingleri

Hayma ana, Selcan ve Bamsı Alp ile mahkeme günü Han’a baskın gider. Kadı Efendiye Ertuğrul’un ve torunu Gündüzün masum olduğunu anlatır. Bu sırada Ertuğrul oğlu Gündüz ile içeri girer ve Emir Bahattin çok şaşırır. Tekfurun kızı İren ile Teoglesin kızını da şahit olarak getirir. Herkesi tek tek dinleyen Kadı, İlbilgenin, Gündüz alpın masum olduğuna inanıyorum, şikâyetimi geri alıyorum demesiyle, Kadı, Gündüz Alpın masum olduğuna karar verir.
Şüphesiz bu bölümde Gündüzün masumiyeti kanıtlandıktan sonra Oba’da verilen Toy’da Söylenen Ahmed Cevad’ın ( Zafer Bismillah)Deyiş’i muhteşemdi.
Ey harbin tal’i bize yol ver, yol
Sen ey coşan deniz, gel, Türk’e ram ol
Sen ey sağa sola kılıç vuran kol
Kollarına kuvvet geler bismillah!
Diriliş Ertuğrul yine heyecanı dorukta bıraktı. Reytingleri zorlayan, Muhteşem bir bölüm izledik.

Diriliş Ertuğrul 128. bölümde neler olacak?Editör
Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com
 
372 defa okundu.
Etiketlerdirilis ertugrul reytingleri dirilis son bolumde neler oldu dirilis ertugrulda yeni bloumde neler olacak dizi reytingleri dunun dizi reytingleri dunun reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir