Diriliş Ertuğrul Komutan Alıncak Hamlesi

Diriliş Ertuğrul Yeni bölümünde neler oldu?

04 Nisan 2019 Perşembe 17:25 < DİRİLİŞ ERTUĞRUL

   Santranç oynanıyormuş gibi izliyorum diriliş ertuğrul’u.şimdi kim hangi hamleyi yapacak merak ediyorum.piyonlar çok iyi seçilmiş,şah her zaman şahlığını yapmakta .                  
        Fakat bu kurguda bir eksiklik görüyorum. benim dikkatimi çeken şu oluyor;düşmanın her zaman  yenilemeyecek kadar  ‘güçlü ‘gösterilmesi.bir bakıyorum ki türklerin karşısında diz çöktürülemeyen,astığı astık kestiği kestik bir düşman ordusu.düşmanın elini kolunu sallaya sallaya obaya girerek,koskoca türk obasını ele geçirmesi .yaa bu düşman ordusu saldırırken kayı obasının askerleri nerde?bu obanın hiç mi güvenlik tedbiri yok.türkler bu kadar zayıf mı ? sonra da bir bakıyoruz hop tekrar obamızı geri aldık.bu kötü kurgunun daha profesyonelleşmesi kanaatindeyim. 
       Reyting rekorları kıran ‘diriliş ertuğrul’gibi bir dizide senaryodan kaynaklanan hataların olmaması gerekir.tarih boyunca türklerin karşısında hep güçlü ordular olmuştur ama yenilmez türk ordusu her zaman aklı ve karşı konulmaz gücü ile onları bertaraf etmeyi başarmıştır.hiç bir düşman ordusunun karşısında kahraman türk ordusu ezilemez!
          Neyseki komutan alıncak ele geçirilerek bu kurgu hatası telafi edilmeye çalışıldı.umarım başka bir kurgu hatası da komutan alıncağın elden kaçırılarak yapılmaz.işte o zaman bölüm uzatmak için yapılmış olan  seyirciyi oyalamak adına sıradan bir bölüm izleriz.reyting rekortmeni bir diziye de bu hiç yakışmaz.
         Yıllardır tarihimizi farklı anlatan dizilerden hazır kurtulmuşken,elimizde gerçekleri yansıtan böyle kaliteli oyunculuk ve senaryoyla izlenme alan bir diziye sahip çıkmalıyız.yoksa diriliş ertuğrul’dan sonra ‘diriliş osman’ın’ izlenme  keyfini yaşamayı çok bekleriz.

                                                                                                      
EDİTÖR

Elif Özcan

elifozcan@reytingtv.com

EĞİTİMCİ/YAZAR
205 defa okundu.
EtiketlerDiriliş yeni bölüm diriliş reytingleri diriliş ertuğrul reytingleri dizi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir