DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜM

TRT’nin Çarşamba akşamları yayınlanan, Türk ve Türklük tarihini muhteşem bir dille anlatıldığı Diriliş Ertuğrul yeni sezonun ilk bölümüyle fırtına gibi bir giriş yaptı.

08 Kasım 2018 Perşembe 09:43 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul’un Muhteşem Dönüşü…


TRT’nin Çarşamba akşamları yayınlanan, Türk ve Türklük tarihini muhteşem bir dille anlatıldığı Diriliş Ertuğrul yeni sezonun ilk bölümüyle fırtına gibi bir giriş yaptı.
Yeni sezon başladı, acımasız Moğollar, Anadolu’yu yerle bir etmeye, Sultanı tahttan indirmeye, yakıp yıkmaya, Kayıları tamamen bitirmeye ant içiyorlar.
Kızıl Elmaya doğru yola çıkan Kayılar, Anadolu’nun kalbi Söğüt’e yerleşeli yaklaşık on yıl olmuştur, Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşında Moğollara yenilmiş, Moğol tahakkümü altına girmiştir. Ertuğrul her şeye rağmen Söğüt’ün müslim ve gayrimüslim halkının kalbini ve güvenini kazanmıştır.

Diriliş Ertuğrul reytingleri

Dizide Osman’ı yaralı, Teogles ve kızlarını da Dragosun adamlarından kurtaran İlbilge hatun, bu olay sayesinde babasının emriyle Kayı Obasına girmiş Ertuğrul ve Oba hakkında bilgi toplamaya başlamıştır.
Söğüt’e yapılan Hanlı pazarda, kamburlu çancı olarak giren fakat haçlı ordusunun komutanı ve gizli bir örgütün de başı olan Dragos, Ertuğrul beyin gücünün daha fazla yükselmesini istemez, Söğütü ve obayı yerle bir edecek planlar peşindedir. Gündüz’ü tuzağa düşürüp, pazarda ve obada küçük düşürmek ister, buna şahit olan Ertuğrul, Gündüzü haksız bulur ve ceza verir. Tuzağa düşürülen Gündüz’ün amacı ise sadece ticaret yapmaktır, babasının yanlış anladığını düşünen Gündüz bu duruma çok üzülür.
İlbilge’nin babası Umuroğulları Obasının beyi Umur Bey ise, Kayı obasına vergi almaya gelir. İlbilge hatunun obaya bilgi almaya geldiğini anlayan Gündüz ve diğerleri öfkelenir, Umur bey Obasıyla Söğüt’e yerleşmek istediğini söyler.
Bir taraftan Moğollar diğer taraf dan Haçlılar ile uğraşan Ertuğrul Bey toy akşamında destursuz otağına giren Moğol komutan’ın elini keser ve gönderir, Konya yoluna çıkan Ertuğrul elini koparttığı komutanın kardeşi tarafından tuzağa düşürülür ve yaralanır. Moğolların eline düşen Ertuğrul’u Türk Oğuz Boyları liderleri kurtarır ve baş simgeleri olan 3 ok ve 9. Post’u verirler.
Obaya getirilen Teogles ve kızlarının kim olduğunu merak eden, Turgut bilgi almaya çalışır.
Bu bölümde elbette herkes 10 yaş yaşlanmıştı, oyunculara uygulanan makyajlar abartısız ve güzeldi. Bamsının kızı ve oğlu, Osmanın cevvalliği, Savcının aklı ve tabi’ ki Gündüzün Alpliği, genç oyuncular diziye çok yakıştılar.

Diriliş Ertuğrul'da bu hafta

Diriliş Ertuğrul’un 122. Bölümü oldukça heyecanlıydı. Sezona çok iyi başlayan diziye birbirinden değerli yeni oyuncularda dahil oldu. İlkez Aksum, Hande Soral, Armağan Oğuz, Ünal Silver, Kimya Gökçe Aytaç, Enis Yıldız, Eser Karabil ve Kayra Şenocak Diriliş Ertuğrul’a renk kattılar. Bakalım haftaya neler olacak,sabırsızlıkla bekliyoruz…

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul 123. bölüm fragmanı

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 5. SEZON OYUNCULARI
Diriliş Ertuğrul yeni Oyuncuları, Kadrosunun neredeyse tamamını değiştiren Diriliş Ertuğrul'da, yeni sezon kadrosuna İlker Aksum, Hande Soral, Armağan Oğuz, Ünal Silver, Kimya Gökçe Aytaç, Enis Yıldız ve Eser Karabil'in dahil olduğu açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yeni oyuncu olarak gündeme gelen bir diğer isim ise  son olarak Vatanım Sensin’de ‘Doktor Suat’ karakteri ile yer alan başarılı oyuncu Kayra Şenocak oldu. Şenocak, Diriliş’in kadrosuna Aktemür rolü ile katıldı.Editör

Feride özkılıç TEDİK
feridezkltdk@gmail.com
268 defa okundu.
Etiketlerdizi reytingleri dizi fragmanlari haftalik dizi reytingleri dirilis ertugrul reytingleri dirilis ertugrul oyunculari dirilis son bolunde neler oldu dirilis yeni bolumde ne oldu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
ATV YAYIN AKIŞI
FOX TV YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir