Diriliş Ertuğrul Yeni Bölümünde Neler Oldu?

Trt'nin Efsane Dizilerinden Diriliş Ertuğrul'un 140 bölümünde neler yaşandı ?

21 Mart 2019 Perşembe 09:50 < DİRİLİŞ ERTUĞRUL

Ertuğrul, Sonunda Albastıyı Bulur

Heyecanın dorukta olduğu reytingin hiç düşmediği muhteşem bir bölüm izledik ve gerçekten nefesler tutuldu.
Ertuğrul, Mergen’i bulabilmek için Dragosu kullanmaya karar verir ve kaleye görüşmeye gider. Dragosa, yeniden birlik olmak zorundayız, sayemde kalenizde huzur için yaşarsınız, Alıncağın gittiğini zannedersiniz ama Alıncak hiçbir yere gitmedi, Söğüt yakınlarında saldırmak için bekliyor der. Komutan nereden biliyorsun diye sorar, Hülagü Han ile Alıncak arasındaki yazışmaları takip etmesi için içlerine bir muhbir soktum lakin muhbirimi Alıncak yakaladı, konuşursa sizinle aramızdaki ittifakı öğreneceklerdir ki öğrendiğinde kaleyi başına yıkacaktır. O yüzden bana yardım edeceksin muhbirimi ellerinden kurtaracağım der. Hülagü Han’ın Alıncağa kaleyi alın diye yazdığı ve Ertuğrul’un değiştirdiği mektubu gösterir. Şunu bil ki Alıncak ölmeden kimseye huzur yok der.
Planı birlikte yaparlar ve komutan Alıncak ile buluşurlar, komutan Uranüs, mektubu Alıncağa verir, artık size tabiyim der, Alıncağın yanında Albastıda vardır. Ertuğrul, Alpleri ile birlikte Bizans askeri kılığına girer, Mergeni kaçırma planını yapar, Mergeni kurtarır, son anda komutan Alıncak ve Albastı onları yakalar.
Tüm bunlardan önce Dragos Albastı(Beypolat) ile buluşur, babanı ben değil Ertuğrul öldürdü, kız kardeşin İlbilgenin de duygularından faydalandı, birlikte olursak Ertuğrul’u bitiririz der.
Kayı obasında Selcan hatun oğlu Süleyman’ın yasını tutmaya devam eder. Sırma ve İlbilge onlara yardımcı olmak isterler fakat Sırma abisi Beypolatın talimatıyla Hafza hatun ile Selcan hatunu birbirine düşürmeye çalışır. Sırma Hafzanın yaptığı yemeğe tuz doldurur, Selcan hatun yas yemeğini tuzlu bulur ve herkesin içinde ona bağırarak hakaret eder. Bamsı ile konuşan Hafzayı oğlu Aybars duyar ve çok üzülür.

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler olacak ?
 

Diriliş Ertuğrul 141. Bölüm Tanıtım

 

Savcı, Aybars’ı üzgün görünce sorar, Selcan hatunun annesine yaptıklarını, Selcan hatunun kötü biri olduğunu söylerken, Selcan gelir, Aybars annesine bir daha bağırmamasını söyler, Hafza yanlarına geldiğinde oğlunun söylediklerinden habersiz Selcan hatuna bizden uzak dur der, Selcan hatun Hafzanın sözlerine oldukça üzülür.
Osman rüyasında dedesi Süleyman Şah’ı görür ve dedesi ona tahtı muştular, babasına rüyasını anlatır.  Ertuğrul ona bey olmanın sırrını kıssadan hisselerle söyler.
Haftaya inanılmaz bir bölüm bizleri bekliyor.

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com

97 defa okundu.
Etiketlerdiriliş reytingleri diriliş 141 bölümünde neler oldu diriliş 142 bölümünde neler oldu diriliş reytingleri diriliş yeni bölüm dizi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir