Diriliş Ertuğrul Yeni Bölümünde Neler Yaşandı

Kayı Obasının etrafını dört bir yandan hem Haçlılar hem de Moğollar sarmaya devam ediyor. Türk Kayı Boyları Ertuğrul’a önemli bir görev verirler,

15 Kasım 2018 Perşembe 09:43 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul, Reytingleri Altüst Etti…

diriliş ertuğrul 123. bölüm ile ilgili görsel sonucu

Diriliş Ertuğrul 123. bölümünde neler yaşandı?

 

Diriliş Ertuğrul 123. bölüm fragmanı

Kayı Obasının etrafını dört bir yandan hem Haçlılar hem de Moğollar sarmaya devam ediyor. Türk Kayı Boyları Ertuğrul’a önemli bir görev verirler, Sultan Alaattin’in Moğollardan kurtulmak ve Devleti tekrar ayakta tutabilmek için hazırladığı, Beylerin, Ahilerin ve Devlet Erkânının isimlerinin bulunduğu sandığı saraydan, Moğolların eline geçmeden almasını isterler.

Ä°lgili resim
Ertuğrul Alpleriyle birlikte Konya’ya Saraya, hem sandığı almaya hem de Emir Bahattin ile vergileri konuşmaya gider. Ertuğrul ve Alplere geçmişte Moğollar için çalışan Mergen yardım edecektir. Sarayda sandığın Moğol komutana verileceğini öğrenen Ertuğrul, Turgut ve Bamsı ile birlikte takibe başlar. Sandığı almayı başarır ama anahtarı olmadan açılamayacağını anlayınca, Turgutu anahtarın peşine gönderir.
Bu arada Sultan tarafından vergilerin toplanmasıyla görevlendirilen Umur Bey ile çatışan Gündüz, babası gelmeden vergileri toplayamayacağını söyler, İlbilge, Artuk Bey ile konuşur ve oba ile ilgili sayım için evrak ister. Ertuğrul’un üstüne kayıtlı hiçbir malvarlığı olmadığına inanamaz. Babası rahatsızlanınca görevi üstlenen İlbilge’nin Alplerine Dragos tuzak kurarak kılıçtan geçirir ve suçu Gündüzün üstüne atmaya çalışır. Baş alp’i yaralı bir şekilde hana gelen İlbilge Gündüzle tartışır, Gündüzün tokadı karşısında bıçak çeken İlbilge tam o sırada gelen Ertuğrulu omzundan yaralar.
Hıristiyan Örgütünün lideri olan Dragos Gündüz üzerinden çok büyük planlar yapıp, Ertuğrul’u kendi oğluyla vurmaya çalışacaktır.


Ä°lgili resim
Osman, Teoglesin küçük kızı Neya’nın kaybettiği kolyeyi bulmak için herkesten habersiz av yerine gider, Osman’ın olmadığını fark eden Savcı ona yardım etmek için yanına gelir, fakat Dragosun adamları fark eder, Savcıyı yakalayan haçlıların elinden, Osman cevvalliğiyle kurtarır.
Bu bölümde tekfurun kızı İren ile Gündüz arasında başlayan aşk herkesi çok şaşırttı.
Komutan Dragos, kızlarıyla obada saklanan, Teoglesin ilacına öldürmek için zehir koydurur.
Bana göre bu bölüme damgasını vuran Ertuğrul’un Alplere söylediği (Türk aç kalır, susuz kalır lakin Devletsiz kalmaz. Anadolu’da yatan şehitlerimiz hürmetine, elbet bir Türk Devleti kurulacaktır ve o sancağı taşıyanlarda Kayılar olacaktır.) demesiydi. Bir de Alptemur ustanın çocuklara anlattığı Kayıların hikâyesi muhteşemdi.
Ertuğrul’un Uçbeyliği tehlikeye mi giriyor? Turgut sandığın anahtarını alabilecek mi? Osman ile Savcı Dragosun adamlarından kurtulabilecek mi? Teogles ölecek mi? Ertuğrul İlbilgeye ve Gündüze ne yapacak? Haftaya yayınlanacak Diriliş Ertuğrul 124. bölümünü merakla bekliyoruz.

Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm TanıtımıEDİTÖR


Feride özkılıç TEDİK
feridezkltdk@gmail.com


 
 
258 defa okundu.
Etiketlerdirilis ertugrul reytingleri dirilis ertugrul 127.bolumde neler oldu dizi reytingleri haftalik reytingler reyting siralamasi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir