Diriliş Ertuğrul Yine Nefesleri Kesti

Oyunculuğun ve savaş sahnelerinin göz kamaştırdığı, kılıç seslerinin çınladığı, reytingleri sallayan muhteşem bir bölüm daha izledik.

29 Kasım 2018 Perşembe 10:37 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul Yine Nefesleri Kesti

Oyunculuğun ve savaş sahnelerinin göz kamaştırdığı, kılıç seslerinin çınladığı, reytingleri sallayan muhteşem bir bölüm daha izledik.

Diriliş Ertuğrul 125. bölümünde neler oldu?

Geçen bölümde Umur Beyi öldürenin Gündüz olduğunu söyleyen ve onun hançerini odada bulan İlbilge Hatun, Ertuğrula savaş açmış ve Gündüzü bulup öldüreceğini söylemişti.
Bu bölümde İlbilge Hatun ve Ertuğrul arasında gerginlik iyice büyüdü. Ertuğrul, İlbilge Hatuna eğer katil oğlumsa gereğini ben yaparım bana itimat et ve öfkenle değil, imanınla hareket et der, Gündüzün, alplerin öldürüldüğü gün Tekfurun kızıyla olduğunu söyler ama İlbilge Hatun buna da inanmaz. Öfkesini kontrol edemeyen İlbilge Hatun, abisine mektup göndererek, babasını Ertuğrul’un oğlu Gündüzün öldürdüğünü söyler ve alpleri ile gelmesini ister.
Osman abisi Gündüzün masum olduğuna inanır ve gerçekleri ortaya çıkartmasına yardım etmek için onunla birlikte gider.

Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçlarında yine Zirvede...

 Dragos (vangoç) Ertuğrulu bitirmek için, İlbilge Hatuna, Gündüzün saklandığı dükkânın yerini gösterir, orada Dragosun adamı Gündüzün Osman la birlikte Güneye doğru gittiğini söyler. Diğer yandan da başka adamını da Ertuğrul’a göndererek Gündüz ile Osman’ın Kuzeye doğru gittiğini söyletir ve Ertuğrul’a büyük bir tuzak kurar.
Gündüzün peşinde olan İlbilge Hatun onu ormanda bulur, babamın ve Alplerimin kanı yerde kalmayacak deyip kılıcını çeker.
Ertuğrul Dragosun kurduğu tuzaktan kurtulur ve Osman’ın tarif ettiği dövmeli adamı görür ve onu canlı yakalayıp, Dragosun kim olduğunu sorar.
Bu arada Moğol komutan Turgut ve Bergenin casus olduklarını anlar ve onları bağlayıp işkence yapar. Komutanın konuşmasından Teoglesin, Dragosa haber götüren casus olduğunu öğrenirler.
Turgut ve Bergen İplerinden kurtulup, komutanı ve adamlarını öldürerek anahtarı da alıp obaya doğru yola çıkarlar.
Kayı Obasında ise Teoglesin zehirlenerek öldüğünü öğrenen kızları, gizlice Obadan kaçıp, Tekfurun yanına giderlerken, Dragosun adamlarına yakalanırlar. O sırada oradan geçen Turgut ve Bergen kızları kurtarırlar.
Anlayacağınız bu bölüm de o kadar kritik yerlerde bitti ki, haftayı dört gözle bekliyoruz. Bakalım haftaya Gündüz başındaki belalardan kurtulup babasını ve kendini aklayabilecek mi?
 

Diriliş Ertuğrul 126. bölüm fragmanıEditör

Feride özkılıç TEDİK
feridezkltdk@gmail.co
179 defa okundu.
Etiketlerdiriliş ertuğrul reytingleri dirilişte bu hafta neler olacak diriliş 126 bölüm fragmanı dizi reytingleri diriliş ertugrul dizisi diriliş yeni bölüm tanıtımı diriliş ertugrul bey ölecekmi diriliş yeni bölüm fragmanı çıktımı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir