Diriliş Ertuğrul’da Düşman Bitmiyor.

Moğollar vergileri iki katına çıkartınca Söğüt’te zor günler de başlamış oldu. Umuroğulları yavaş yavaş obalarını kurmaya başladı.

27 Aralık 2018 Perşembe 11:31 < DİZİ HABERLERİ

Diriliş Ertuğrul’da Düşman Bitmiyor.

Moğollar vergileri iki katına çıkartınca Söğüt’te zor günler de başlamış oldu. Umuroğulları yavaş yavaş obalarını kurmaya başladı. İlbilge’nin kız kardeşi Sırma da obaya geldi. Beybolat İlbilge’nin Emir Bahattin ile evleneceğini söyler ve onu zorlar, İlbilge Ertuğrul’a karşı olan ilgisinden dolayı istemez. Moğolların istediği vergi altınlarını Konya’ya götürecek olan Beybolat, Ertuğrul’un, tuzak kurabilirler uyarılarına rağmen götürmek ister. Yanında Emir ile evlensin diye İlbilge’yi de Konya’ya götürür.

Diriliş Ertuğrul'da bu hafta neler olacak ?

Bu arada Lefke Kalesine Dragosun adamı komutan Uranos gelir. Dragos, Beybolat’ın altınları götüreceğini öğrenir ve tuzak kurar. Beybolat altınlar ve İlbilge ile Konya yoluna koyulur. Beybolat, tuzağa düşer. Ertuğrul bunun olacağını anladığı için sandıklara sahte altın koyar, Turgut’u ve Alpleri oraya gönderir. Tahmininde de yanılmaz, son anda yetişen Turgut, Beybolat ile Dragosun askerlerinin peşindeyken, Uranos ve adamları hem İlbilge’yi hem de sahte altınları kaçırırlar.
Beybolat, Ertuğrul’daki gizli isimlerin olduğu sandığın yerini öğrenmek için Artuk bey’i kaçırtır ve ona işkence yapar.
Ertuğrul İbni Arabî’nin öğrencisi Sadrattin Koneviyi almaya gider, orada Moğol saldırısına uğrarlar ama onlarında püskürterek obaya gelirler.
Diriliş Ertuğrul Reytingleri, Selcan hatunun oğlu Süleyman, Ertuğrul’a babasının ve amcalarının ne zaman geleceklerini, onların eksikliklerini de hissettiklerini söyler. Ertuğrul, oğullar ne güne varlar Süleyman’ım, siz bizim yerimize yetişenlersiniz, baba yoksa direk sen olacaksın, biz bir tohum ektiyesek, siz onu yetiştireceksiniz, biz bir fidan diktiysek, onu büyütüp siz ulu bir çınar yapacaksınız der. Kız anadan görmeyince öğüt almaz, oğul babadan görmeyince sofra çekmez, oğul ne eylesin babadan mal kalmayınca, baba malından ne fayda başımızda Devlet olmasa, der.
Ve bu bölüme yine damgasını vuran sahne, camide hocanın çocuklara Hz. Muhammet S.A.V Bedir Savaşını anlatma şekli, ses tonu, diksiyonu çok etkileyici ve güzeldi.
Dragos ve Komutan Uranos, sandıklardaki altınların sahte olduğunu görünce yeni bir plan yaparlar. Artuk beye bakmak için Han’a gelen Ertuğrul, Beybolat ve Turgut’u görünce baskın yediklerini anlar, tam o sırada Han’a gelen komutan Uranos, kendini Dragos olarak tanıtır.
İnanılmaz bir yerde biten Diriliş’in 130.bölümünü merak ve heyecanla bekleyeceğiz.

Diriliş Ertuğrul 130. bölümde neler olacak ?

 
Editör
Feride Özkılıç Tedik
Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
 
259 defa okundu.
Etiketlerreyting sonuçları dizi reytingleri televizyonda bu aksam
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir