Diriliş Ertuğrul’da Kazanlar Kaynamaya Başladı

Moğollar tarafından rehin alınan Osman’ı kurtaran Ertuğrul, Moğol büyücüsü Şaman’ın tefini, sandığa koyar, sandığın içindeki bilgileri de değiştirerek Han’a gider.

21 Şubat 2019 Perşembe 08:18 < FERİDE İLE DİZİ İZLE

Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler oldu ?


Bu arada Dragos’u(Komutan Uranos)da çağırır. Ertuğrul sandıkla gelir, sandığı açan Alıncak, Osman’ı tefini görür öfkelenir, kılıçlar çekilir. Ertuğrul altınların yerini biliyorum onu da sana vereceğim ama sende bana Söğüt’ü ve Obamı geri vereceksin der. Alıncak Uç Beyliğini istemez misin diye sorar, Ertuğrul, kılıç hakkıyla aldığımızı yine kılıç hakkıyla alırız der.
Kayı Obasında Sırma Hatun, Selcan ve Hayma Anaya kök söktürmeye devam eder. Sırma, Selcan’ın Handa onu dövmesini sindiremez ve daha fazla yüklenir. Hülagü Han’a hediye olarak gönderilecek halıları dokumalarını ister, Selcan ve Hafsa Hatun yapmak istemez, tezgâhın başında yeniden birbirlerine girerler ve Sırma Hatun bıçak çeker Selcan kendini korumak isterken bıçak Sırmanın karnına girer.
Uç Beyi olan Beypolat tüccarlardan fazla vergi almak ister ve onların itirazlarıyla karşı karşıya kalır. Komutan Alıncak, Söğüttekilerin bize tabi olmaları için dinlerini de değiştirelim der, Beypolat bunun mümkün olamayacağını anlatır, Han’a giren Alıncak yemek yiyen Söğüt İmamının ayağı kalkmaması üzerine yanına gider ve sen neden ayağı kalkmadın der. İmam, bizim dinimiz bize küffar ve zalimlere karşı izzetli olmamızı emreder, sadrında iman taşıyan biri Allah-ü Teâlâ’dan başkasına boyun eğmez. Biz karşımızdakine ancak Allah için hürmet ederiz, imansız bir sineye karşı kılımızı bile kıpırdatmayız der. Moğol komutan bizim gazabımızdan korkmaz mısın der? İmam, bizler ancak alemlerin Rabbı olan Allah’ın gazabından korkarız der.
Süleyman zindandan Moğol kıyafeti giyerek kaçmak isterken İlbilge ona yardım eder, İlbilge Ertuğrul’a mektup göndererek Süleyman’ın emniyette olduğunu yazar.
Ertuğrul, Osman’ıda alarak Obaya gider, Otağın önünde Beypolatın adamı Yenal’ı görür, Selcan Hatun Beypolatın Otağa girmeyi yasakladığını söyler, Ertuğrul git Uç Bey’ine söyle sizin gibi çakıl taşları bizim gibi çağlayanları durduramaz, Alplerini de al git der.

Diriliş Ertuğrul Reytingleri alt üst etmeye devam ediyor


Ertuğrul Otağda Selcan Hatuna, Süleyman’ın iyi ve emniyette olduğunu söyler, Mergen Ertuğrul’a Hülagü Hanın, Komutan Alıncağa gönderdiği mektubu getirir. Mektupta, Moğollara baş eğmeyen Selçuklu Sultanı İzzettin Keykavus’un, Bizanslılara sığındığını onlarla anlaştığını, Moğollara teslim edecekleri yazar. Ertuğrul Mergen’e sen mektubu Alıncağa götür biz onlardan önce davranıp Keykavus’u kurtaracağız der. Buluşma yerine gider, Alıncağın adamı Sabutay’ı yaralar ve söyle sahibine her zulmün bir intikamı vardır, itlerin hükmü varsa kurdun töresi vardır der ve Keykavus’u kurtarır.
Ertuğrul bu hamlesiyle Komutan Alıncağı, Hülagü Hanın Gözünden düşürecektir. Masal gibi bir bölüm izledik,137. Bölümü merakla bekliyoruz.

Editör
Feride Özkılıç Tedik


feridezkltdk@gmail.com
96 defa okundu.
Etiketlerdiriliş reyting diriliş ertuğrul reytingleri diriliş yeni bölümde neler oldu diriliş son bölüm reytingleri dizi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir