diriliş ertuğrul’da ok yaydan çıktı.

Yine heyecan ve adrenalin dolu iz bırakacak reytingleri altüst eden bir bölüm izledik.Bu bölümde İlbege’nin elinde olan Gündüz Alpı, Tekfurun kızı İren son anda askerleriyle yetişip kurtarıyor ve gizlice kaleye sokarak saklıyor.

06 Aralık 2018 Perşembe 10:54 < DİZİ HABERLERİ

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrul’da Ok Yaydan Çıktı.
Yine heyecan ve adrenalin dolu iz bırakacak reytingleri altüst eden bir bölüm izledik.
Bu bölümde İlbege’nin elinde olan Gündüz Alpı, Tekfurun kızı İren son anda askerleriyle yetişip kurtarıyor ve gizlice kaleye sokarak saklıyor.
Gizli sandığın anahtarını getiren Turgut, Dragosun adamlarından kurtardığı Teoglesin kızı Evdokyadan, babasının verdiği sır dolu kolyeyi alıyor. Turgut kolyeyi Ertuğrul’a vererek, bu kolyenin sırrını sadece Tekfurun bildiğini, ona götürmesini istiyor. Tekfur Turgut un getirdiği kolyeden Dragosun Zangoç olduğunu anlıyor fakat Dragosun kaleye yerleştirdiği komutan Lais Tekfuru öldürüyor.

İlbilge Hatun ise öfkesini yine kontrol edemez.
Bu arada Söğüt’e gelen Emir Bahattin, İlbilgeye babanın katilini bulmaya geldim der ve Ertuğrul’u bir kez daha karşısına alır.
Emir Bahattin, Ertuğrul’a oğlunu bana getireceksin ve onu Konya da yargılayacağım der, Ertuğrul buna müsaade etmeyeceğini ve oğlunun Söğütte yargılanacağını söyler. İlbilge Hatun, Emir Bahattine Söğütte Sultanlık peşinde koşan biri var oda Ertuğrul der.  Emir Bahattin İlbilgeye bilgi götürenin Zangoç olduğunu öğrenir ve ona bundan sonra Ertuğrul ve oğlu hakkında ne duyarsan İlbilgeden önce bana geleceksin der ve bir kese altın verir.
Dragos(zangoç) İlbilge ye gider ve Gündüzün kalede olduğunu ve yarın sabah gidip alabileceğini söyler.
Komutan Lais, Ertuğrula haber göndererek Tekfurun öldüğünü, oğlunun kaleye gizlice girdiği için tutuklandığını ve sabah gelmesini ister.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL REYTİNG SONUÇLARI

Ertuğrul kaleye gider ve komutan oğlu karşılığında fidye ister,
fidyeyi ödeyemeyeceksen oğlunu başkaları da istiyor der ve içeri İlbilge Hatun girer. Ertuğrul Gündüz Alpı haçlı askerlerinin kıyafetiyle görünce çok üzülür.
İlbilge Selçuklu Devleti adına ne kadar fidye istiyorsan ben sana vereceğim der, öfkelenen Ertuğrul, burada Devleti sadece kendisinin temsil edeceğini ve bir fidye verilecekse onu da ben veririm der.
Bu bölümde geceye damgasını vuran sözler ise yine Ertuğrul’dan İlbilge ye geldi. Ertuğrul yine çakalların sofrasına düşmüşsün İlbilge Hatun, ben ne bu sofrayı kuranlara eyvallah ederim, nede diş bileyenlere evladımı veririm der.
Kalede komutanın askeri Gündüze el kaldırınca Ertuğrul müdahale eder ve askerler etraflarını sararlar.
Bu bölümün şüphesiz en tebessüm ettiren karakteri Bamsı oldu. Yaralandığı için çadırında dinlenmeye çekilen Bamsının, oğlu Aybars ile aralarında geçen kitaptan merhem bakasun diyalogu hepimizi güldürdü. Haftaya yine gözümüzü kırpmadan izleyeceğimiz bir bölüm bizleri bekliyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 127. BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK ?
 

Editör

Feride özkılıç TEDİK
feridezkltdk@gmail.com


 
254 defa okundu.
EtiketlerDiriliş Ertuğrul’da Ok Yaydan çıktı DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLDU diriliş son bölüm fragmanı diriliş yeni bölüm tanıtımı çıktımı diriliş 127.bölümde neler olacak diriliş reytingleri dizi reytingleri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir