Diriliş Final Yapıyor Ama Osman Gazi Devri Başlıyor

Trt1'in Efsane dizisi Diriliiş Ertuğrul için final zamanı...

28 Mart 2019 Perşembe 10:58 < DİRİLİŞ ERTUĞRUL

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN FİNAL YAPACAK?

Trt1'in Efsane dizisi Diriliiş Ertuğrul için final zamanı... Çok yakında final yapacak olan dizi yeni bir dönem ile izleyici karşısına çıkacak. Ekranın beğenilen dizisi Diriliş Ertuğrul 29 Mayıs günü yayınlanacak olan 150. bölümüyle final yapacak. 

DİRİLİŞ FİNAL YAPIYOR AMA OSMAN GAZİ DEVRİ BAŞLIYOR

Bir sonraki dizinin adı 'Diriliş Osman' olacak ve Osman Gazi’nin yaşamı anlatılacak. Kayı boyunu anlatarak başlanan öyküde Osman Gazi’nin asıl yaşamı çekilecek. Diriliş Osman dizisi 2019 seneyi Ekim veya Kasım ayında Trt1 ekranlarında yayın yaşamına devam edecek. Dizide Osman Gazi kişiliğinin oyuncu Burak Özçivit canlandıracak. 


DİRİLİŞ ERTUĞRUL 141. BÖLÜMÜNDE NELER OLDU ?

Moğol komutan Alıncak gelir, Dragos olanlardan haberim yok, Hülagü Han’ın diğer mektuplarını sana Han’daki casusum Zangoç getirir der.
Dragos (komutan Uranus) Beypolat ile görüşür, ona sen Ertuğrul’un kellesini, Ertuğrul’da Alıncağın kellesini alacak, sen ikisinin kellesini Hülagü Han’a gönderince Söğüt senin olacak der.
Ertuğrul Bamsı’nın dediğini yapmamasına, görevini yerine getirmemesine kızar ve Bamsıyı Alp başlığından alır. Bamsı olanları hazmedemez ve çok üzülür. Hafsa hatunu doldurmaya devam eden Sırma, artık sizi gözden çıkardılar, sizi istemiyorlar diyerek doldurur. Hafsa Bamsıya artık yapılanları sindiremiyorum gidelim buralardan der, Bamsı Kayı benim obam hiçbir yere gitmem der.
Ertuğrul ile girdiği cenkte kolundan yaralanan Beypolat, obasına geldiğinde kardeşi İlbilge görür ne oldu der, Alplerle talimde oldu dese de, İlbilge şüphelenir.

Ertuğrul Mergen’e Hülagü Handan gelmiş gibi yeni mektuplar yazdırır, Sultan Keykavus’un Söğüt yakınlarında saklandığını ve yaralı olduğunu yazar.
Alıncak Zangoçu getirtir ve Zangoçtan mektupları getirmesini ister. Zangoç getirir, Alıncak yazdığı gibi Keykavusu bulmaya gider ve yanında Zangocu da götürür eğer doğru değilse önce senin kanını akıtırım der. Keykavus’u bulduğunu zanneden Alıncak, Ertuğrul’un tuzağına düşer ve bu duruma Zangoç bile çok şaşırır. Alıncağı yakalayan Ertuğrul seni Albastının kim olduğunu söylemeden öldürmeyeceğim der.
Hayma ana Bamsı ile konuşur ve seni oğlumdan ayırmadım, azledildiğin için senden daha çok üzüldüm, âmâ sabredesin der.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 142. BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK ?

 

Diriliş Ertuğrul reytingleri altüst ettiği bir bölüm daha izletti, haftaya neler olacak merakla bekliyoruz.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 142. BÖLÜM FRAGMANI 

 

 

 

Murat TUNÇ

reytingtv.com@gmail.com
EDİTÖR

142 defa okundu.
Etiketlerdiriliş final diriliş finalmi yapıyor diriliş ertuğrul final yapacak dirişil son bölüm
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir