Egenin Hamsisi

TRT bu sezon muhteşem diziler çıkarttı, onlardan biri olan, Karadenizin eşsiz güzelliğini, şivesini, Egenin içimizi ısıtan resmi ile dolu dolu bir diziyle, Egenin Hamsisiyle yüzümüzü güldürdü.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 17:14 < DİZİ HABERLERİ

Egenin Hamsisi

TRT bu sezon muhteşem diziler çıkarttı, onlardan biri olan, Karadenizin eşsiz güzelliğini, şivesini, Egenin içimizi ısıtan resmi ile dolu dolu bir diziyle, Egenin Hamsisiyle yüzümüzü güldürdü.
Biri Rizeli diğeri İzmirli olan farklı iki aile ve iki ayrı kültürü bir araya getiren, Ege’nin Hamsisi dizisi, ünüversiteyi bitirip mimar olan kızının, İzmir’de iş bulmasının ardından, hızlı bir kararla evlerini taşımaya, kızının yanında olmaya karar veren, restoran işleten bir babanın hikâyesini anlatıyor.
 Ve Melahat, İzmirli dul, iki çocuklu, Egenin müthiş lezzetleriyle meşhur restoranı olan, otoriter, anaç, sıcacık, içten ve samimi bir karakter.
Melahat’ın ve Şevketin çocukları arasında başlayan aşk kıvılcımları, restoranların rant kavgaları, komşuluk ilişkileri, dizideki espriler muazzam.
Her ne kadar diziyi sevsek de, dizide yapılmaya çalışan şiveler henüz tam olarak oturmuş değil, ama bu düzelmeyecek anlamına gelmiyor, umarım sonraki bölümlerde daha iyi olacaktır.
Egenin Hamsisi dizisi başladığı andan itibaren, görsel güzellikleriyle kendine hayran bıraktı. Nerede çekildiğiyle alakalı merakımızda cabası.
Dizi Karadeniz de Rize’nin Çamlıhemşin, Fındık ve Güneysu ilçelerinde çekiliyor. Ne yalan söyleyeyim, yeşilin rengine hayran kalmamak mümkün değil.
Ege’de ise İzmir’in Seferihisar İlçesinin Sığacık beldesinde çekiliyor. Sokakları, denizi ve görsel güzelliği ile ruhumuzu dinlendiriyor.
Egenin Hamsisi dizisi, iki ailenin tatlı sert atışmalarını anlatan, yeni yeni aşkların başladığı, duygusal, esprili, insanın içini ısıtan, hayat kokan muhteşem bir dizi.
Başrollerini İclal Aydın, Uraz Kaygılaroğlu, Buse Meral, Uğur Çavuşoğlu,Betemsu Özdemir,Asuman Dabak,Eser Eyüpoğlu gibi yetenekli ve başarılı oyuncular yer alıyor.
Enginar ve Hamsinin muhteşem birleşimi olan, Egenin Hamsisi, yaz sezonunun izlemeye değer dizilerinden biri. Umarım reytingleri bol olur…

Editör

Feride Özkılıç Tedik
feridezkltdk@gmail.com
300 defa okundu.
EtiketlerEgenin Hamsisi trt dizileri trt dizi reytingleri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir