Elif Özcan

elifozcan@reytingtv.com 11 Ocak 2018 Perşembe 13:47 DİĞER KÖŞE YAZILARI

KALABALIKLAR İÇİNDE YANLIZ KALMAK

    Gelişen teknolojiyle hemen hemen her yerde kullandığımız internet,uzakları yakın eden yanı ile gözümüzü boyamayı başarmıştır.Tek tuşla dünyanın bir ucunu görebildiğimiz,oradakilerle konuşabildiğimiz,düşününce mantıksal olarak daha fazla kişiyle iletişim halinde olabileceğimizi göstermektedir.
     Peki daha fazla kişiye ulaşabiliyorsak,son araştırmalara göre kalabalıklar içinde kimler?Yolculuk esnasında bazen 9 saat yan yana gittiğimiz insanlarla göz göze bile gelmeden telefonlarımıza sarılmamızın sebebi insanlardan uzak durmak isteyişimiz mi,yoksa kendi yanlızlığımıza sosyal medyadaki kimliğimizle bir kılıf bulmamız mı?
    Bu işte bir terslik var yani....Sosyal medyada binlerce arkadaşı! olan insan,gerçek hayatta kapı komşusunun adını bile bilmiyor...Bu iletişim kopukluğu değil de nedir?
    Reyting sonuçlarına göre izlenme oranı tavan yapan programlara bakıldığında aile,sevgi,arkadaşlık açlığımızı doyuran programların ön planda olduğu görünüyor.Demek ki eksik olan bir şeyleri sanal ortamda tamamlamaya çalışıyoruz...
  Eskiden olduğu gibi komşumuzla,arkadaşımızla yüz yüze konuşsak ,o telefonları ,tabletleri elimizden bir an bırakabilsek ....Belki o zaman birbirimizi daha iyi anlayabilirdik...Kalabalıklar içinde yanlız kalmazdık...
     Ama insanoğlunun huyudur bu...'suyunu çıkartmak'...Ya bir tadında bırakın..Gelişmek için,öğrenmek için kullanın teknolojiyi...Elin Avrupalısı uzaya giderken,biz de arkalarından telefonlarımızla ancak'el sallayan emoji'göndeririz.

                                                            ELİF ÖZCAN
541 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 03:39
Güneş 05:28
Öğle 13:01
İkindi 16:55
Akşam 20:22
Yatsı 22:03
Bu Sezon En Sevdiğiniz ve en Reyting aldığını düşündüğünüz Dizi Hangisi?


17°ANKARA
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7936     EURO 5.5865     IMKB 92322     ALTIN 189,164    
sanalbasin.com üyesidir