Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com 04 Haziran 2018 Pazartesi 18:48 D??ER K??E YAZILARI

Fazilet Hanım Ve Kızları

Bu dizi aslında zenginliğin ne kadar boş, fakirliğin ve hırsın ne kadar tehlikeli olduğunu anlatıyor.
Woltaire ne demiş; Hırs bir sandalın yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır azıda gemiyi olduğu yerde tutar.
Bir taraftan zenginliğin, şaşalı ve boğaza nazır yalılarını, gösterişli hayatlarını gösterirken, diğer bir taraftan da, yoksulluğun, para hırsının ne kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne seriyor.
Bir annenin para hırsını, zenginliği ve o zenginlik içinde, kendini ve kızlarını nasıl ateşin tamda ortasına atığını anlatıyor.
Fazilet Hanım ve Kızları dizisinin yönetmeni, Murat Saraçoğlu birçok önemli sinema filmi ve diziye imzasını atmış bir isim.
Sinema filmi 72.Koğuş, dizilerden Karagül, Hekimoğlu, Çiçek Taksi ve Kayıt dışı gibi önemli ve izlenme rekorları kıran dizilerinde yönetmenliğini yapmıştır.
Dizi iki kızıyla oldukça yoksul bir hayat yaşayan evlere temizliğe giden, iki evlilik yapmış, kızları için zengin bir hayat isteyen Fazilet (Nazan Kesal) ve kızlarının hikâyesini oldukça etkili bir dille anlatıyor.
Dizide Faziletin büyük kızı Hazal( Deniz Baysal) annesinin tam tersi karaktere sahip, daha anaç, daha sahiplenen, iki erkeğin aşkı arasında kalan ve kendi aşkına sahip çıkmaya çalışan, tüm bunlarla uğraşırken biryandan da annesinin entrikalarıyla başa çıkmaya çalışan başarılı, kendine özgüveni yüksek kızı.
Faziletin diğer kızı Ece (Afra Saraçoğlu)duru güzelliği gibi annesinin ısrarlarıyla Hazım ile evlendirilen, bir yandan da çocuğunun babasını hala seven, ama annesinin yalıda kalma çabası yüzünden, yalanların içinde yaşamaya çalışan küçük kızı Ece, naifliği ve zarifliği ile diziye ayrı bir renk katıyor.
Mahir Günşıray gerçekten çok iyi bir oyuncu rolü çok başarılı, dizideki Hazım Egemen oğulları ve kızıyla sakin bir hayat sürerken Fazilet ve kızlarının hayatlarına girmesiyle, kendi hayatlarındaki gerçeklerde bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Aslında çocuklarına oldukça düşkün bir baba olan fakat olaylar karşısında, hergün biraz daha yıkılan bir karakter.
Bu dizide Hazımın birbirinden yakışıklı oğullarını oynayan, Çağlar Ertuğrul, Alp Navruz, Tolga Güleç diziyle birlikte hem reytingleri hem de genç kızların kalp atışlarını yükseltiyorlar.
Bu bölümde Sinan artık patlama noktasına gelir ve herkesin gerçeklerle yüzleşmesine neden olur. Bakalım Yağız ve Hazalın hayatlarında neler olacak Fazilet işlerin içinden nasıl çıkacak. Tüm bunların cevabı için bir sonraki bölümü merakla bekleyeceğiz. 
 
Fazilet Hanım ve Kızları heyecan dolu sahneleriyle her hafta Cumartesi akşamları Star Tv’de yayınlanmaya devam ediyor, birkaç bölüm sonra sezon finali yapacak olan dizinin tüm ekibini yürekten tebrik ediyorum.

Fazilet Hanım ve kızları reytingleri için tıklayın.
536 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir