Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com 21 Ocak 2018 Pazar 14:36 DİĞER KÖŞE YAZILARI

GERÇEĞİN PEŞİNDE

Her Türlü Canlıya Uygulanan Şiddete HAYIR

Hayır diyoruz ve bizim gibi hayır diyenlerin yaptığı programların kaldırılmasını istiyor, şikayet ediyoruz.

Serap Paköz ve Gerçeğin Peşinde Programı bahsettiğim programlardan biri.

Küçük mahallelerden, kocaman sitelere, çok katlı apartmanlara tıkıştık kaldık. Komşularımızı tanımıyoruz, aile içi şiddetleri görmez oluyoruz, tacizciler karşısında susuyoruz, sokakta eşini hırpalayanı, döveni görmezden geliyoruz. Kaybolandan bizene, dolandırılandan banane, sokakta kalana ben ne yapabilirim deyip kanal değiştirip ofluyoruz.

İşte bu kaygılar yüzünden Gerçeğin Peşinde gibi programlara ihtiyacımız var. Bu programın bize faydası ne diye düşündüğümüzde, evladı kaybolan annenin, evladını bulması, yıllar önce cinayete kurban verdiği bir yakınının bulunamayan katilinin, bulunması, tacize uğrayan genç bir kadının ona bu iğrençliği yapanın, bulunmasını istemesi yetmezmi.

Benim yazdıklarım sadece birkaç başlık, haa bunları Show haline getiren programlar yokmu var elbette, ama ak ile karayı ayırmak lazım.

Ben artık öldürülen kadın görmek istemiyorum, çocuklara sıçan muamelesi yapan annelerden bakıcılardan, sokaklarda kedilere, köpeklere el uzatanlardan bıktım artık, avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum.

Geçen güz Serap Paköz’ü izlerken dehşete kapıldım, düşünsenize genç bir kadın telefona bağlanıyor ve 7 yaşındaki kızına öz dedesinin defalarca taciz ettiğini göz yaşları içinde anlatıyor, kulaklarınıza inanamıyorsunuz, bir dede dede ya torununa bunu nasıl yapar,yapıyor işte maalesef aramızda böyle cibilliyetsiz böyle rezil insanlar var o küçücük bedenlere uzanan ellerinin adalet tarafından kesilmesini istiyorum ve böyle lanet insanların ifşa edilmesini resimlerinin dağıtılmasını hatta üstüne ben pis bir tacizciyim diye yazılsın istiyorum.Bunun gibi insan müsveddelerinin ortaya çıkartılması içinde bizim böyle programlara İ H T İ Y A C I M I Z var,var,var…

TV8’de yayınlanan Gerçeğin Peşinde Programının sunucusu Serap Paköz, kendisi ayrıca zarafetinde adıdır. Düzgün Türkçesi, hitap şekli, kıyafeti, saçı, makyajı, vücut dili, adalete olan güveni tartışılmaz.

Programda ona eşlik eden kendi branşlarında profesyonel konukları, konulara ve konuklara hassas yaklaşımı çok kaliteli. Serap Paköz ve Gerçeğin Peşinde programı bu yüzden de reytinglerde de yükseklerde.

Sokakta, komşunuzda, okulda, evinizde, iş yerinizde aslında her yerde, her türlü şiddete hayır deyin lütfen sessiz kalmayın. Gerçeğin Peşinde Programını yürekten tebrik ediyorum.

Not: Tanıtım Yazısı, Firma, Ürün, Marka Reklam ve Sponsorluk için bize ulaşabilirsiniz…
783 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Taner Şener - 24 Ocak 2018 Çarşamba 11:59
  Yazın çok güzel düşüncelerini destekliyorum. Bu konular bir hastalık tedavi edilmesi lazım. Başarılar
 • Elfida kopal - 21 Ocak 2018 Pazar 19:18
  Serap hanımı izledikce zaten dehşete kapılıyorum çocuklarımızı nasıl tehlike bekliyor oyunlar mavi balina diye bir oyun bu yüzden ölen gençler aile apartmanında ölen 13 yaşındaki hakan çok kötü şeyler oluyor olmaya da devam ediyor hep birlikte el ele dur dememiz gerekiyor. Şiddete hayır eline sağlık canım bu konularla konuşulacak çok şey var . Önemli olan çözüm bulabilmek
 • Barış Hak Kültür - 21 Ocak 2018 Pazar 15:35
  Güzel makale, teşekkür ederim.
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
sanalbasin.com üyesidir