Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com 08 Şubat 2019 Cuma 15:05 D??ER K??E YAZILARI

Seçimler Yaklaştıkça

Seçimler yaklaşıyor ve bu seçimlerin diğer seçimlere oranla, daha çekişmeli ve daha çetin geçeceği şimdiden belli.
Yerel seçimlerde Başkan Adaylarının, Parti Genel Başkanlarının, davranışları, üslupları, projeleri, vaatleri elbette çok önemli.
Bir seçim döneminde SHP Genel Başkanlığı zamanında rahmetli Erdal İnönü,  diğer sol parti liderleri ve bürokratlarla bir restorana gider. Garsonun “Bir şey almak ister misiniz, efendim” sorusu üzerine Teşekkürler biz zaten birbirimizi yiyeceğiz yanıtını verir.
Tıpkı İnönü nün dediği gibi, birbirinizi yemeden, sakin, seçmenlerini dinleyerek, kendi çıkarlarını gözetmeden, sadece İl ya da İlçesi için değil aynı zamanda da Ülkesi için çalışan bir başkan olmak, hakkaniyetli davranmak, vicdanlarınızla yönetmek, hakikatleri görmezden gelmeden, sabırla merhamet duygusuyla, eleştirilere açık, gelgitiniz olmadan, bir yere varmak için değil, yolculuktan zevk almak,  sizin amacınız olsun.
Özellikle seçim dönemlerinde, sevdiklerinizle, ailelerinizle, dostlarınızla yani kısacası aile ve dost meclislerinde siz siz olun siyaset konuşup birbirinizi incitip kırmayın, herkesin düşüncesi kendine.
Siyasette iyi olmak, isminizi altın harflerle yazdırmak çok önemli, rahmetli Turgut Özal seçimlerden galip çıkınca kendi memleketine gittiğinde İngilizce pankartlarla karşılanan ilk Başbakanımızdı. Karşılama pankartında “Welcome to Malatya!Great Özal!” yazıyordu.
Madden zengin bir Belediye Başkanı değil gönlü zengin bir Belediye Başkanı olun, kurulan hayalleri gerçekleştirin, yol yapın, okul, park, bahçe yapın. Sanatı anlatın, spora teşvik edin, fakirleri unutmayın, düşkünleri yalnız bırakmayın, tarihimize geçmişimize sahip çıkın, kadınlarımızı unutmayın, gençlerimizi bilime yönlendirin, kitap okuyun, okutun, eğitime katkınız olsun, soysal faaliyetler üretin, size geleni dinleyin, makamınızın kapısında bağlı bir köpek değil, işini bilen bir insan olsun, sinema tiyatro salonları açın ve teşvik edin. En önemlisi önce ben değil önce siz deyin.
Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Türk Milletinin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yücelteceksiniz demiştir.
Birer seçmen olarak seçim zamanında siz siz olun mutlaka oyunuzu kullanın, oy kullanmaya giderken kimliğinizin yanında mutlaka vicdanınızı da yanınıza almayı unutmayın.
Son olarak, rahmetli Erdal İnönü nün bir sözüyle bitireyim. Sayın İnönü’nün seçim otobüsünün önüne bir seçmen atlar ve kendisine (ölürüm yoluna) diye bağırır, Erdal beyde Dur, Ölme, Bir Oy Bir Oydur der.
282 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Elfida kopal - 09 Şubat 2019 Cumartesi 22:08
  Ülkemiz için çocuklarımız için gelecek için iyi bir seçim olsun. Kalemine sağlık canım.
 • Feridun Kuru - 09 Şubat 2019 Cumartesi 15:01
  Gerçekten eleştiriniz çok güzel yerel seçimler yaklaşıyor ben gerçekten memleket için çalışan belediye başkanları görmek istiyorum yol park yeşil alan fakiri fukarayı gözeten başa gelince verdiği vaatleri yerine getiren ilçesi için çalışan namuslu ahlaklı yalan dolan söylemeyen halkı için çalışan belediye başkanları görmek istiyoruz.Köşe yazınızda çok güzel değinmişiniz yüreğinize sağlık.
 • Ekrem Tepecik - 09 Şubat 2019 Cumartesi 14:27
  Yazınız güzel zevkle okudum seçim zamanı Söylenecek şeyleri söylemişsiniz Ben bu seçimlerde bir farklılık olsun isterim 15 yıl AKP yapacağını yaptı göstereceğini gösterdi Ben buyum dedi Bu seçimlerde Bir de muhalefete şans verilsin isterim Dolayısıyla iyi partiyi görmek isterim bir oy bir oy deyip sizin oyunuz da talipiz derim(iyi parti için) Selamlar saygılar iyi günler
 • Taner şener - 09 Şubat 2019 Cumartesi 13:59
  Ellerimizi vicdanlarımıza koyarak hayırlı ak bir seçim diliyorum.
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir