Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com 17 Haziran 2018 Pazar 12:59 DİĞER KÖŞE YAZILARI

YASAK ELMA

Her ne kadar iki kız kardeşin hikâyesini anlatsa da, aslında zenginliği, para hırsını, aşkı ve ihtirası da anlatıyor.
Fox Tv’nin yeni dizilerinden olan Yasak Elma, farklı konusu ile reytinglerde oldukçada başarılı yerlerde, iyi bir oyuncu kadrosu var.
Başrollerinde; Talat Bulut, Şevval Sam, Onur Tuna, Eda Ece, Sevda Erginci gibi kaliteli oyuncular paylaşıyor.
 Dizinin konusuna şöyle bir bakarsak, Yıldız ve Zeynep birbirlerine oldukça düşkün, fakat hayalleri farklı, zıt karakterlere sahip, çalışkan, güzel iki kız kardeşin hikâyesi.
Diğer bir yandan da sosyetenin tanınan ismi olan Enderin, kötü giden evliliğini bitirebilmek ve Halit’ten para alabilmek için Yıldız ile yaptığı planı anlatıyor.
Yıldızın ise bir gün zengin olma hayalleri, Ender ile tanışmasıyla gerçek olmaya başlıyor. Ender dizide, Yıldıza” günlerce magazin basınında da tartışma konusu olan“ kocamı baştan çıkart boşanmama yardımcı ol parayı al demesiyle, hayatı değişen, zenginlik hayallerine bir adım daha yaklaşan Yıldızın, ne yapıp edip Halit’le evlenmesini de anlatıyor.
Bu dizide duru güzelliği, masumuyeti zekâsı ve çalışkanlığı ile Zeynep göz dolduruyor. Yeni patronu Alihan ın asabi oluşu, öfkesi, dakikliği iş disiplini ile Zeynep bunalsa da, zıt kutuplar olsalar da Alihan’a olan ilgisini gizlemeyi başaramıyor ve aralarında tatlı bir aşk başlıyor.”ve ben bu çifti birbirlerine çok yakıştırıyorum.”
Halit’i kandırıp nikâh masasına oturtan Yıldızın işi bundan sonra daha zor, hem sosyeteye girdi hem de Halit’in iki kızıyla mücadelesi başladı, tüm bunlar yetmiyormuş gibi, birde Halit’in Enderden olan oğlunun rahatsızlanmasıyla, Enderin köşke taşınması Yıldızı çileden çıkartmaya ve işleri zorlaştırmaya başlıyor.
Yasak Elma dizisinde Halit karakterini canlandıran Talat Bulut’un taciz olaylarına isminin karışması, dizinin yapımcısının Talat Bulutu kadrodan çıkartacağını ve yerine yeni bir oyuncu gireceği, bu oyuncunun Mehmet Aslantuğ olacağı da söylentiler arasında.
Dizide kocasını Yıldıza kaptıran Enderin Yıldıza olan hırsı daha da çoğaldı ve onu sosyeteye rezil edebilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya başladı, ama Yıldız da boş durmuyor, anlayacağınız ilerleyen bölümlerde bizi oldukça eğlenceli günler bekliyor.
Zeynep hayatıyla ilgili kararlar vermeye çalışırken Alihan’ın ablasının ilişkilerini onaylamamasıyla da zor günler geçiriyor. Yeni karakterler, yeni oyuncular her hafta diziyi daha da keyifli hale getiriyor.
Bazen kızarak bazen tebessümle izlediğimiz Yasak Elma dizisinin, ilerleyen bölümlerini merakla bekliyoruz, sezon finali yapacak mı bilmiyorum ama farklı konusuyla reyting listelerinde oldukça üst sıralarda yer alıyor.
Ekibi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
324 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
sanalbasin.com üyesidir