Firdes Subay

71fsubay@gmail.com 28 Temmuz 2018 Cumartesi 18:01 D??ER K??E YAZILARI

Bitsede Tadı Kaldı

Evet bitsede tadı kaldı… 

Her bölümünü heyecanla takip ettik, zamanımızı onun için ayarladık, o saate kimseye gelme veyahut gitme sözü vermedik ama sonunda oda bitti. Güçlü kadrosuyla ve güzel konusuyla bizi içine çeken “Vatanım Sensin” dizisi, bir sezona imzasını attı. Böyle güçlü, heyecan verici, değerlerimize uygun dönem dizileri bekliyoruz yapımcılardan.

Dizide en çok etkilendiğim konulardan biri leon ile hilalin aşkıydı.

Öyle çok romantik bir tip değilim ama o savaşın içinde, farklı inançlara ve farklı kültürlere sahip iki gencin sevgileri için verdikleri mücadele ve ekrana yansıttıkları güçlü duygular çok etkileyiciydi. Leonun bir bolşevik olması hilalin vatansever olması ve bu iki düşünce dünyasının örtüşmesi oldukça başarılıydı.

Güçlü vatanseverlik duygularının sergilendiği filimde en sağlam karakterlerden birini çizmiş olan Cevdet, vatanseverlik duygularımızı şahlandırıp bizi güçlü heyecan duygularına sürükledi. Oynadığı rolle bizide adeta kendisiyle sürükledi ve rol ikizi yaptı. Ve vatanı için canını vererek en güçlü final sahnesini yaşattı. O denli canlı bir hikayeydi ki neredeyse bir dizi olduğunu unutturdu.

Dizinin babaanneside rölünün hakkını vermişti. Geleneksel vatansever babaanne rolünde oğlunu reddedişi yürekleri ağlattı. Genede oğluna kıyamadı çünkü o herşeyden önce bir anneydi. Aslında filmin tüm kadrosu rolünü hakkıyla yerine getirdi. Yıldız, anne, yakup, yunan komutanı veşhasıl hepside rollerinin hakkını vermişlerdi. Açıkçası filmin tadı damağımızda kaldı… Kostümler, eski İzmir vb.. oldukça gerçekçi olmuşlardı. Açıkçası böyle vatan sevisiyle dolup taşan yüreğimizin bam teline basan dönem dizileri bekliyoruz. Vatanım Sensin filminin oyuncularıda dahil olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

503 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir