Halil İbrahim Karaman

ibrahimkaraman@reytingtv.com 02 Nisan 2018 Pazartesi 22:08 DİĞER KÖŞE YAZILARI

TÜRKİYE DEMEK HAYAL DEMEK

90lı yıllarda rahmetli Erbakan Hoca mecliste Türkiye’nin ilerlemesine yönelik hedeflerini “Hayal” diye nitelendirenlere tefekkür dolu bir konuşma yapmıştı. Türkiye’nin motor fabrikalarında yüzbinlerce motor yapacağını söyleyip temellerini attığı fabrikalarda üretildiğini hatırlatmıştı. Şeker üretimini çağırdığı gazetecilere ikram ettiği çayların şekerlerini göstererek “Hayalcilik” ne demek anlatmıştı. “Sizinle bizim aramızdaki fark bizim yaptıklarımızı siz “hayal” dahi edemiyorsunuz!” diyerek özetlemişti. 
Aradan seneler geçti ve dün Erbakan’ın öğrencileri bugün gene “hayal” ne demek göstermeye devam ediyor. Ve gene dün şer odaklarının öğrencileri bugün benzer bir şekilde “hayalcilik” diye dolaşmaya devam ediyor. Oysa Türkiye siyonizmin kıskacından çıkıp tarihini geri alma mücadelesi verirken kendi ürettiği teknolojilerle gerek Enerji alanında gerekse askeri alanlarda düşmanlarına “Hasta(!) Adam Uyandı!” dedirttiriyor. Bütün şer uğraşlara rağmen ekonomisi ve siyaseti hala ayakta(elhamdülillah) ve büyüme gayretine devam ediyor. Zira Türkiye’nin hayalleri ne demek Siyonizm gayet iyi biliyor. 
Peki Türkiye’nin hayalleri ne demek? Gelin bunu fetih yıl dönümü yaklaşırken Reisin konuşmasını yaptığı Ayasofya’nın Fatihi olan Fatih Sultan Mehmet’in hayali ile çözümleyelim. Fatih Sultan Mehmet belki de İstanbul’un  fethini babasının neslinden hadisi şerifin müjdesi ile ruhuna miras olarak aldı. Akşemseddin gibi bir âlimin yanında fenni ilimlerde ve askeri ilimlerde kendini geliştirdi. Zamanı geldiğinde devrin en önemli ve üstün askeri silahlarını ürettirdi ve sahip olduğu İMAN ile gemileri karadan yürütecek kadar zekâ dolu bir azimle ve kararlılıkla fethe ulaştı. Ve ne demişti Büyük Sultan; “Bizim elde ettiklerimize sizin hayalleriniz bile yetmez”. Çünkü “Herşey Hayalden Başlar ve temelinde İMAN vardır. İnanırsanız Başarırısınız!” düstüru bir hakikattir. 
Şimdi REİS 2023 ve 2071 gibi tarihlerden bahsediyor. Yerli otomobil, uçak vs teknolojik gelişmelerden bahsediyor. Söylemlerinde ve dertlerinde Türkiye’nin “Hasta Adam(!)”ının mirası var ki bu Siyonizmin yok edemeyeceği bir miras! İslam’ın son ordusu olarak anılan bir yerin yapabileceklerini İslam’ın düşmanları biliyorken bize düşen “İMAN ile yoğrulmuş Hayallerin” ne olduğunu tekrar hatırlamak, kendimize gelmek ve İstanbul’un fatihinin nasıl azimle ilerlediğini fehm etmektir. Bırakın siyonizmin gölgesinde yaşayanlar “hayal” desin. Zira “Bizim Hayallerimiz” Âlem-i İslam’ın ve tüm mazlumların kabul olmasını niyaz ettiği bir duadır ve önemlidir!

 
801 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
sanalbasin.com üyesidir