Hayati KAYA

hayatagaci3@gmail.com 03 Eylül 2018 Pazartesi 12:13 DİĞER KÖŞE YAZILARI

KAYIT DIŞI

Kayıt dışı

Beyza Hakan ve Ertan Özyiğit'in hazırlayıp sunduğu Kayıt Dışı, 24 tv'nin muhteşem programı, konuların perde arkasını araştırıp, konunun doğrularını gün yüzüne çıkarıyor.
        Cuma gecesi yayınlanan programın bir diğer konuğu Erhan Altunay'dı. Adeta insan programa kitleniyor.
        Dünyada kurulmuş olan sömürü düzenin yaratıcıları, insanlara : demokrasi, barış, refah ve özgür gelecek vaad edip, dünya üzerinde bulunan bütün maddi zenginliklere sahip olmak kurguladıkları ve sahneledikleri oyunları ve onların oyunları yüzünden milyonlarca cana mal olan savaşların ve mazlumların sömürülmesi için yaptıkları politik hamlelerin nedenleri araştırılıyor.
        Sömürü düzeni kurulurken, ülkelerin ve toplumların algı operasyonlarıyla genetiklerini nasıl değiştirildiğinin ve toplumları kendilerine hizmetkar eder duruma nasıl getirildikleri gözler önüne seriliyor. 
        Silah ve ekonomik güce sahip bu yapılar, dünyanın sahipleri gibi gösterirler kendilerini, son karar hakkının kendileri olduklarını varsayarlar. 

        Martin Luther, Almanya'da aydınlanma döneminin ve uyanmanın önderi olarak görülür. 

        Ama gerçekte Martin Luther, Katolik kilisenin baskısı altında fakirleşmiş yoksul halkı, yine kilisenin aforoz ve günahları affetme yetkisini elinde tutması ve cennetin maddi bağışlar karşılığında satılması halkın kiliseye küskünlüğünden ve kızgınlığından yararlanarak porotestanlığın doğmasını sağlamıştır.
        Porotetanlar, tanrı isa'nın Katolik kilisenin dogmalarından arınmış ilk dönemini kabullenir. Bu tanrıyı öldüren yahudilerin en büyük düşmanı roma kilisesini reddetmektir. Bir başka açıdan yahudi yanlısı (semitizm) bir tutumdur.
        Martin Luther 'in kurucusu olduğu Rose-Croiz kardeşlik cemiyetinin, aslında Tapınak Şövalyelerinin devamı olduğu, Martin Luther' in Katolik kilisesi tarafından aforoz edildiğinde gizli tapınakcı, saksonya Dük'ü 3. Frederic tarafından himaye edilmiş, Roma'ya yargılanmak için teslim edilmemiştir.
        Martin Luther 'kurucusu olduğu Rose-Croiz' ın üyeleri aynı zamanda kökenleri Ezoteri olan mason localarının üstadları arasındadır. En büyük üstad Cristhoper Waren'de Rose-Croiz üyesidir.

        Dante'nin "ilahi komedya" da genişce bahsedilir.

        Her dönemde olduğu gibi algılanan şeyin doğru olmadığı arkasında Dünyaya hükmetmek için bütün Sömürü zulüm ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan savaşları bu gücün yaptığını, bunu yaparkende bölgenin toplum ve kültür yapısını kullanarak yine o bölgenin insanlarını kullandığı artık açığa çıkmıştır.
        Martin Luther 'in kurduğu Rose-Croiz kardeşlik cemiyetide daha önce tapınakcılarda olduğu gibi mason localarıyla birleşmiştir. Bu günkü siyonist yapının ve evangelizmin temelini oluşturmuştur.
        24 tv' nin insanları araştırmaya ve düşünmeye yönlendiren başarılı programından dolayı kutluyorum ve modaretörlerin ve konukların bilgi birikimlerini hayranlıkla takip ediyorum.
        Muhteşemsiniz.., iyi ki varsınız. 
410 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir