HAYDİ KADINLAR KOMEDİYE !

Son zamanlarda sinemalarda gösterimi yapılan ve çok sayıda izleyicinin beğenisini kazanan ‘aile arasında’,’ Maidenin altın günü’ ve deliha 2 ‘ filmleri, Türkiye’de son zamanda artan kadın komedi oyuncu, yönetmen ve senarist sayısını gözler önüne seriyor.

11 Nisan 2018 Çarşamba 21:44 < SİNEMA VİZYON
Son zamanlarda sinemalarda gösterimi yapılan ve çok sayıda izleyicinin beğenisini kazanan ‘aile arasında’,’ Maidenin altın günü’ ve deliha 2 ‘ filmleri, Türkiye’de son zamanda artan kadın komedi oyuncu, yönetmen ve senarist sayısını gözler önüne seriyor. 
Filmlerde cinsiyet esprileri olmaması, rahatsız edici seviyede küfür içermemesi ve bel altı esprilere yer verilmemesi de, seyirciye zeki ve dokunaklı esprilerle de eğlenceli vakit geçirtilebileceği bir kez daha kanıtlıyor.  
 
1) Gülse Birsel uzun yıllardır komedisini işleriyle ve kalitesiyle kanıtlamış biri olarak ilk filmi olan ‘aile arasında’ ile de hayran kitlesinin gönlünü derinden fetetti. (beklentiler ve yaratılan stres çok olmasına rağmen bunu fazlasıyla seyircisine sunabildi) Filmin başrolünde Avrupa yakasındaki Burhan Altıntop karakteriyle çok sevilen Engin günaydın'ın yer alması ise, ‘Avrupa yakası tekrar çekilsin’ diye yıllardır ısrar eden grubun hem gönlünü alan bir jest olmuş hem de günaydının oyunculuğunun kalitesini bir kez daha farklı bir karakterle göstermesine vesile olmuş. 
 
2) Deliha 2 de gupse özayın  kaleminden çıkan harika bir senaryo. Gupse Özay’ın da gülse Birselin projesi(yalan dünya)vasıtasıyla piyasaya giren biri olarak, kısa zamanda bu başarıda işler üretmesi de ayrı bir gurur kaynağı. Deliha filmi ile Türkiye’de ilk kadın komedi filmi de kendisine aittir aynı zamanda(bu zamana kadar(2014) nasıl kimse film yazmaz diye şok olmamıza neden olup, piyasada bir farkındalık yaratmasıyla da ayrıca takdir edilmesi gerekir bence gupse özayın). , Deliha 2 nin gişe başarısı deliha filmini de geride bırakarak çok sevildi. Filmdeki sosyal mesajlar (sokak hayvanlarının sevilmesi ve beslenmesi, kocasından psikolojik ve fiziksel şiddet gören kadınlara destek olunması, kadınların tek amacının evlenmek değil önce kendi hayallerini gerçekleştirmek ve kendi ayaklarının üzerinde durarak kendilerini tanımaya çalışması gerektiği vurgalayan mesajlar içermesi gibi gibi), komedi filmlerinde genelde bulamadığımız, bu filmde bulduktan sonra fazlaca keyiflendiğimiz bir detay oldu.  
maidenin altın günü ile ilgili görsel sonucu
 
3) Maidenin altın günü filminde de ezgi molanın harika performansını ve tiplemesini izliyoruz. Ezgi mola ‘ceren ile Celal’ filmi ve ‘arkadaşım hoşgeldin’ programıyla bize çok iyi bir komedi oyuncusu olduğunu yıllardır ispat eden, çok değerli bir aktrisimiz. Doğal, içten ve rahat tavırlarıyla canlandırdığı tiplemelerle seyiriciyi hemen içine alıyor. Tolga çevikle olan doğaçlama performanslarındaki yeteceğini filme de yansıtmış olan oyuncu, maç’de teyze tiplemesiyle film vizyona girmeden önce çeşitli videolarını instagram ve youtube gibi alanlardan izleyicileriyle paylaşmıştı. 
 
Gişe sonuçları:
Aile arasında :  5.252.336 seyirci
Deliha 2:  2.096.695 seyirci
Deliha 1:  1.596.119 seyirci
Maidenin altın günü: 780.329 seyirci
 
Bilmeyenler için :
 
- Gupse Özay ve ezgi molanın eğlenceli ve komik videolarını izlemek isterseniz( orijinal konular, tipler ve Snapchat filtreleri ile) instagram adresleri “ezomola” ve “gupse ozay”
 
-Gülse birselin jet sosyete dizisi de her pazar 20.00 de star tv de yayınlanıyor, ben tv izlemiyorum arkadaşım artık internet devri diyenler için de “puhutv” ye buyrunuz efendim. 
 
- Gülse birselin zeki tespitleri ve mizahı ile eğleneceğiniz 5 harika kitabı da bulunmaktadır. Okumadıysanız hepsini çok satanlarda bulabilirsiniz. Kısa kısa bahsedilen konu başlıkları ile , günlük dilde, rahat okunan ve çok güldüren yazılardır kendileri. 
 
*** bonus : jet sosyete dizisinde de oynayan ve Yıldız yeni parlayan, müthiş yetenekli deniz cengiz’in YouTube videoları ve instagram sayfasını da şiddetle tavsiye ederim. Kısa gülme molaları vermek için bire bir. 
 
Keyifli gülmeler...
Hep bu güldüklerimiz yanımıza kar kalacak...(by gülse birsel)
 
Hazırlayan
Karya Öktem
 
 
451 defa okundu.
Etiketlerdeliha 2 filmi gişesi deliha 2 filmi reyting sonuçları gülse birsel jet sosyete mahidenin altın günü gişesi gupse özay filmi yeni çıkan filmler ezgi mola filmi
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.8268     EURO 6.5545     IMKB 95953     ALTIN 238,676    
sanalbasin.com üyesidir