Hint Dizisi Yazma Rehberi

İnsanlar nedense Hint dizilerinin çok fazla izlenmesine şaşırıyor.

19 Eylül 2018 Çarşamba 19:33 < YABANCI DİZİ HABERLERİ

Hint Dizisi Yazma Rehberi

İnsanlar nedense Hint dizilerinin çok fazla izlenmesine şaşırıyor. Ya Türkiye’de en çok sevilen yabancı aktör bile Aamir Khan! Hint dizilerinin reytinglerinin bu kadar yüksek olmasına neden şaşırıyoruz ki? Ben bile ‘Yalancı Bahar’ ve ‘Sev Yeter’i izliyorum. Sırf izlemek için kardeşimle kaç defa kumanda kavgası yaptığımızı bilmiyorum.

Hint dizilerini severim. Gerçekten çok severim. Sanırım bu benim de en sevdiğim aktörün Hintli olmasından kaynaklanıyor. Ama Hint dizilerinin genel özeti “Büyük aşklar nefretle başlar!” oluyor.

Hint dizisi mi yazmak istiyorsunuz? İşte size ‘Hint Dizisi Yazma Rehberi’! Her şeyden önce size gereken sadece üç kişi. Tabii ki de! Ne sandınız? Bir âşık çift ve bir tane de kötü karakter olması lazım ki dizide olay olsun.

Ve işte yapmanız gerekenler:

1- İleride bir birlerine âşık olacak çiftimiz dizinin ilk bölümünden itibaren kavga etmelidir. Hatta öyle ki karşılaştıkları ilk andan itibaren bir birlerinden nefret etsinler ve bir daha karşılaşmamak için dua etsinler.

2- Bu ikiliyi her fırsatta burun buruna getirin. Hiçbir zaman da “Ya ben bununla sürekli dip dibeyim. Dur, ben biraz alttan alayım bu saçma kavga bitsin.” demesinler. Her seferinde bir birlerine laf sokup tartışsınlar.

3- Kötü karakterimiz âşık çiftimizi sürekli olarak ayırmaya çalışsın. Çünkü ikiliden birine âşık olsun. Yaptığı planlar da havuz problemleri gibi anlamsız ve boşa bir çabayla olsun. Çünkü her seferinde tıpkı problemlerdeki havuzu boşaltan musluk gibi birileri ortaya çıksın ve işini bozsun. Tabii bizim kötü karakter her ne kadar ayırmak için çabalıyorsa, bu onların yine yan yana gelmelerini sağlasın.

4- Bir birlerinden nefret eden bu çiftimiz evlensin! Evet evet! Yanlış duymadınız. Bir nedenden dolayı evlensinler. Çok saçma bir neden bile olabilir. İkiliden birinin ayağı taşa takılıp düşsün ve işte tam da bu nedenden dolayı evlensinler. Bu şekilde daha çok yan yana olurlar ve daha çok kavga ettirme şansı yakalarsınız.

5- Evlenen çiftimiz hâlâ bir birlerinden nefret ettiği için sürekli bir birlerini suçlasınlar. “Yağmur yağdı, senin yüzünden.” “Güneş açtı, senin yüzünden.” Kesinlikle ama kesinlikle bir birleriyle iyi anlaşma gibi bir planları olmasın.

6- Kavga eden çiftimiz küçük kısa romantik anlar yaşasın ki dizinin bir tatlılığı olsun! Mesela kızın takısı oğlanın üzerine takılsın, oğlanın yüzüne bir şey bulaşsın ve kız bunu silsin… Bu gibi klişelerle ortalığı neşelendirin. Ama bu anları mutlaka aileler görsün ve çiftin çok iyi anlaştığını sansınlar.

7- Bir olay olsun. Ama havuz problemi gibi bir şey değil. Tüm aileyi ayağa kaldıracak bir şey olsun. Herkes duysun ve bu olayda kızımız ağlasın. Oğlan her ne kadar bunu umursamıyor gibi gözükse de sonradan olayı çözsün ve ortaya bir kötü karakter daha çıksın.

8- Ortaya çıkan yeni karakterin foyası da meydana dökülünce diğer kötü karakter bunu duysun ve ikisi güçlerini birleştirsin. Yeniden havuzu doldurmaya çalışsınlar ama bunların olayı da boşa çıksın.

9- Bu büyük olaydan sonra ikili yakınlaşsın. İyi anlaşmaya başlasınlar ve dizi de burada bitsin. Herkes yanındakiyle evlensin ve mutlu olsun.

SON!

Cidden diziler bundan ibaretler ama nedense ilgimi çekiyorlar. Seve seve izliyorum. Her şeye rağmen “Hint dizisi mi? Ergen misin sen ya? Büyü biraz!” diye düşünmeyin ve bence bir şans verin! En azından renkli kıyafetleri ve dansları için izlenilmeye değerler.
 

EDİTÖR


tugcebuketk@gmail.com
Tuğçe Buket KESGİN

371 defa okundu.
Etiketlerhint dizileri hint dizileri türkiyede izleniyormu sensiz olmaz yalancı bahar
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir