KALBİMİN SULTANI

Star Tv’nin yeni dizisi yaz’a çok iyi başladı. Sıcacık, keyifli, ifadeleri güzel,hem gülümseten, hem düşündüren keyifli bir dizi.

24 Haziran 2018 Pazar 20:23 < DİZİ HABERLERİ

Kalbimin Sultanı

Star Tv’nin yeni dizisi yaz’a çok iyi başladı. Sıcacık, keyifli, ifadeleri güzel,hem gülümseten, hem düşündüren keyifli bir dizi.
30.Osmanlı Padişahı ve 109.İslam Halifesi, Osman Gazi ve Sultan İbrahim’den sonra Osmanlı Hanedanının üçüncü, son soy atası olan II. Mahmud dönemini anlatan ve 13 Haziran Çarşamba günü ilk bölümünün yayınlandığı ve oldukça merakla izlemeye başladığımız, Kalbimin Sultanı, izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.
Birbirinden iddialı dizilerin sezon finali ve final yapmasının ardından, yaz ayları boyunca ekrana merhaba diyen yeni dizilerin, konusu ve oyuncuları, iyi reyting aldıkları takdirde ayakta kalıyor, izlenme oranları düşük olanlar ise ilk bölümün ardından final yapıyor.
Her yaz televizyon kanallarında izleyecek program bulamıyoruz diye yakındığımız anda başlayan Kalbimin Sultanı dizisi, oldukça merak uyandırdı.
Osmanlı döneminde Cihan Hükümdarı II. Mahmud ile bir Rus muallime’nin hayatını konu alan dizi, muallime Annanın muhbir olarak saraya girmesiyle başlıyor.
Sultan Mahmud’un çocuklarının ve eşlerinin Annayı istememesi her ne kadar işini zorlaştırsa da, Sultan Mahmuda karşı hislerinin değişmesi, bir yandan da ekselansın onu muhbirlik için zorlamasıyla Annayı zor günler bekliyor.
İlk Türk-Rus ortak yapımı olan dizinin Rus oyuncularından olan Anna karakterini, hem güzelliğiyle hem şivesiyle renk katan Alexandra Nikiforova çok başarılı.
Rusya’da birçok başarılı projede yer alan oyuncunun, Meyem Uzerli gibi ülkemizde çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.
Dizinin diğer Rus oyuncuları ise Shcherbina Dmitry,Rudensky Andrey,Sokolovsky Alexander ülkelerinde oldukça ciddi projelerde yer alan başarılı isimler.
Kalbimin Sultanı dizisinin başrol oyuncuları Ali Ersan Duru (Sultan Mahmud),Emel Çölgeçen (Esma Sultan),Beste Gökdemir ( Hoşyar Sultan),Itır Esen (Esma Sultanın annesi Sineperver),Açelya Devrim Yılhan (Aşubcan),Tansel Öngel(Namık Paşa),Tuncer Salman (Halit Efendi)veTaner Rumeli (Silahtar Ağa) birlikte paylaşıyorlar.
Kalbimin Sultanı başladığı andan itibaren birçok eleştirmenin oklarını da kendi üzerine çekti, kimi başarısız bir yapım olduğunu, kimide başarılı olduğunu söyledi.
TRT dışında özel kanallarda yayınlanan dönem dizilerinin en yanlış tarafı kostümler oluyor, özellikle sultanların, cariyelerin göğüs dekolteleri, başlarının erkeklerin yanında açık olması, kimileri tarafından hakaret olarak algılanıyor.
Çünkü o dönemde birçok padişah validelerinin saç renklerini dahi bilmezlermiş, belki de en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri, umarım Kalbimin Sultanı dizisinde de hoş karşılanmayan bu yanlışlar düzeltilir.
Tüm bunların dışında oldukça keyifli ve izlenmeye değer bir dizi olduğunu, en azından oyunculara ve yapıma bir şans vermemiz gerektiğini düşünüyorum.
Ekibi tebrik ediyorum, umarım güzel ve uzun soluklu bir dizi olur.


Editör

Feride Özkılıç Tedik
feridezkltdk@gmail.com

372 defa okundu.
EtiketlerStar Tv’nin yeni dizisi yaz’a çok iyi başladı KALBİMİN SULTANI DİZİSİ REYTİNGLERİ kalbimin sultanı reyting dizi reytingleri yaz dizileri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir