Kalk Gidelim Muğlaya

TRT 1'in sevilen dizisi Kalk Gidelim'i bu hafta bir seyirci gözüyle yakından inceleyelim. Yayınlanmaya başladığı ilk bölümden itibaren belirli bir izleyici kitlesine ulaşan ve ilgiyle takip edilen dizinin sırrı acaba ne?

07 Mayıs 2019 Salı 14:43 < DİZİ HABERLERİ
 

TRT 1'in sevilen dizisi Kalk Gidelim'i bu hafta bir seyirci gözüyle yakından inceleyelim. Yayınlanmaya başladığı ilk bölümden itibaren belirli bir izleyici kitlesine ulaşan ve ilgiyle takip edilen dizinin sırrı acaba ne?  

Öncelikle kısaca diziyi özetlemek gerekirse;

 Mustafa Ali İstanbul'da lüks bir hayat yaşarken iflas eder. Ailesiyle birlikte doğduğu yere Muğla Yeşilyurt'a döner. Eşi, kızı ve oğlu köy hayatına alışmakta ilk başlarda zorlansalarda gelişen olaylar ile kendilerini artık Mustafa Ali'nin geniş ailesinin içinde bulurlar. 

Kalk Gidelim Oyuncu kadrosu renkli bir yelpazeye sahip. Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri, Kerem Kupacı , Bayazıt Gülercan sadece oyunculardan birkaçı.. 

Gelelim diğer dizilerden farkına,

Öncelikle karakterlerin ve yaşanan olayların gerçekliği neden-sonuç ilişkisinin çok kuvvetli olması sizi  böyle bir yaşantının varlığına inandırıyor.

Her bölümde aile sevgi dostluk ve benzeri kavramların altının doldurulması diziyi sıcak ve samimi kılıyor. Dizinin çekildiği yerlerin güzelliklerinin gösterilmesi belgesel izliyormuş atmosferine girmenizi sağlıyor. 

Kalk Gidelim 70. Bölüm Fragmanı

 

Her bölümde hem iyi hem de kötü olayların eşit oranda tutulması diziyi dengeli yapıyor. 

On bölüm önce yaşanan olayın nedenini şimdiki bölümde görüyor olmamız ve karakter isimlerinin senaryoya uygun şekilde belirlenmiş olması senaryoyu güçlü kılıyor. Bence tek sıkıntı dizinin uzunluğu ki bu genel bir sorun maalesef..

69. bölümü ile ekrana gelen dizinin gelecek bölümünde;

Meryem evlatlık olduğunu öğrenir. Bu sırada Mustafa Ali ve Seyfettin babalarının öğrenmemesi için Meryem'e dil dökmektedir. Çünkü yeminlerini bozmuşlardır ve babalarının öğrenmesini istememektedirler. İnsafın Yıldız'a olan aşkı bu bölümde katlanır ve Yıldız'a talip olmak ister. Sevdanın çocuğu olacağını Dudu Duru ve Badegül öğrenirken, Mustafa Ali ve damat da Seyfettin'in ağzından kaçırması ile öğrenecektir. 

Anlaşılan yine heyecan dolu bir bölümle karşı karşıyayız..

700. bölümü de görmek dileğiyle.Cumartesiyi iple çekenler kulübü.. 


Reyting Tv yazarıEDİTÖR

Seda Tural

sedtural99@gmail.com

220 defa okundu.
EtiketlerKalk Gidelim Muğlaya Kalk gidelim son bölüm özeti kalk gidelim oyuncuları kalk gidelim reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir