Karya OKTEM

karyaoktem@gmail.com 01 Nisan 2019 Pazartesi 11:04 D??ER K??E YAZILARI

FACEBOOK ARAŞTIRMASI

GİRİŞ

Bu proje çalışması, insanların Facebook'u sosyal yaşamlarında kullanmayı tercih etme nedenlerini analiz etmeyi ve kullanıcı davranışları hakkında fikir edinmeyi amaçlamaktadır.

Bu konuyu neden seçtik?

Kullanıcıların neden Facebook kullandığını anlamak ve kullanım alışkanlıklarının arkasındaki neden hakkında fikir edinmek.

Anket açıklaması

 Toplamda 115 Facebook kullanıcısı ile farklı demografik geçmişleri olan katılımcılardan 116 cevap aldık. Anket 4 demografik soru, 7 nitel / davranışsal soru ve 14 nicel / nitelik önem sorusundan (1'den 10'a kadar ölçeklendirme) oluşmaktadır.

SONUÇ

  • Katılımcıların çok az bir kısmı, Facebook'u iş ve ticaretle ilgili faaliyetlerde bulunmak için ideal olarak değerlendirmektedir.

  • Bir diğer gruba göre, Facebook mesafe engellerini azaltmak için çok iyi araç.

  • Başka bir kullanıcı grubuna göre, Facebook, özel verilere erişmediği ya da kişisel bilgileri dış bir organa ifşa etmediği sürece başkalarıyla iletişimde kalmak için uygun bir ortam.

  • Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Facebook bazıları için sadece sosyalleşmeyle aracı! Arkadaş, aile, kişi listesindekiler ve benzeri kişilerle iletişim kurmak, Facebook'a katılmanın temel nedeni.

  • Bazıları kişisel verilerini yabancılara ifşa etme konusunda tedirgin ve dikkatli olsa da, başka bir grup, gizlilik konusunda daha rahat bir yaklaşıma sahip.

  • Son olarak, platformun görünüm ve dizaynına önem veren grup için de, Facebook'un sayfa düzeni, diğer içeriklerin dizayn ve görünümü onlar için öncelik taşıyor ve kendi ilgilerini ; gruplar, haberler ve diğer sayfalar aracılığıyla takip etmenin bu şekilde daha kolay ve keyifli olduğunu düşünüyorlar.

 

 

 

 

148 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir