KİTAP ÖNERİLERİ

FEDAİLERİN KALESİ 'ALAMUT'

05 Şubat 2018 Pazartesi 12:08 < KİTAP KRALLIĞI
     Nihayet okuyabildim ...Ne zamandır okumak istediğim ama bir türlü sırası gelmeyen bir kitaptı benim için.Vladimir Bartol'un yazmış olduğu 'FEDAİLERİN KALESİ ALAMUT'...1903 Doğumlu Vladımır Bartol,Sloven bir yazardır.En meşhur eseri olan ALAMUT romanı ile tanınmıştır.Alamut romanı 1938 yılında yayınlanmış sonradan 50 farklı dile çevrilmiştir.Dünya çapında Slovenya edebiyatının en popüler edebi eserleri arasında sayılmaktadır.
      Eserdeki olaylar;Hasan Sabbah 'ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler ile onun en güvenilir savaşçıları olan fedailerin bir araya geldiği Alamut kalesinde geçmektedir.11.yy İran'ında kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah'ın seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçisine dönüştürerek bölgede hakimiyet kurma isteme çabalarını zekice bir planla ortaya koymuştur.Kendilerini onun yoluna adayan,ölmeyi de öldürmeyi de göze almış bu küçük orduyla hükümdarlıık sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür.
     Sabbah ,kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder.Artık onun için kapılar ardına kadar açılmıştır.
     Toplamda 500 sayfa olan bu kitap,okumaya başladığınızda bitirmek için sabırsızlanacağınız ve nasıl bittiğini anlamayacağınız bir eser.Elif Özcan keyifli okumalar diler...

Haberi hazırlayan                                                                 
ELİF ÖZCAN
456 defa okundu.
Etiketlerkitap önerileri haftanın kitabı ayın kitabı yılın kitabı çok satan kitaplar kitap krallığı reytingler kitap reytingleri fedailerin kalesi alamut fedailerin kalesi alamut kitabı
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?DÖVİZ KURLARI
USD 5.3600     EURO 6.1048     IMKB 94524     ALTIN 222,454    
sanalbasin.com üyesidir