KİTAP ÖNERİLERİ

KAHPERENGİ

24 Şubat 2018 Cumartesi 12:26 < KİTAP KRALLIĞI
KAHPERENGİ
 
"İki keklik bir kayada ötüyor"
 
   Böyle başlıyor kitabımız. Dimağımızda yer eden bu güzel türkü kitap boyunca fon müziği oluyor okuyucularına. 
 
   "Kahperengi" küçük bir Ege kasabasında mecburiyetten bir araya gelmiş bir ailenin ortanca çocuğu Narin'in zorlu yaşamını sunuyor bize. Kitapta da bahsedildiği gibi bir aile değil bir koğuşta yaşamaya mahkum bırakılmış insanlar onlar.
   Şiddetin, sevgisizliğin, yoksulluğun, acımasızlığın her türlü yüzüyle büyüyen Narin'in Yaslıhan'daki bu zorlu yaşamına göz atarken diğer yandan da yıllar sonra başarılı bir avukat olarak İstanbul'daki yeni yaşamına tanık oluyoruz.
   Geçmişi ve şimdiyi başarılı bir anlatımla harmanlamış Hande Altaylı. Bu da kitabın okuyucusunu iki koldan sarmasını sağlıyor ve soluksuz çeviriyorsunuz sayfaları.
 
   Küçük Narin derslerinde başarılı, parlak bir öğrencidir. Bu başarıdan dolayı takdir edecek bir babayı bırakın, okul masrafları yüzünden başarısız olması için baskı yapıp, kendini okuldan attırmasını isteyecek kadar gaddar bir babası vardır. Bu kadar zorluğun içinde tek güzel şey Yaslıhan stadında gördüğü lacivert montlu çocuktur. 
Kahperengine dönmeden önce gözlerinin kahverengi olduğuna inandığı çocuk...
Fırat...
 
   Narin azmedip İstanbul Hukuk Fakültesini kazandığında Yaslıhan'daki tüm geçmişini bir daha aralamamak üzere İstanbul'a gelir. Hem çalışıp hem okuyarak hayata tutunmaya çalışırken ona gerçekten ailenin ne demek olduğunu hissettiren arkadaşı Deniz'le tanışır. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden Deniz’e de bu arkadaşlık çok iyi gelir.
Deniz bir gece evinde İsviçre’den dönen kardeşi Irmak için bir parti verir. Irmak o gece sevgilisiyle birlikte gelir partiye. Deniz heyecanla en yakın arkadaşını Irmak’ın sevgilisiyle tanıştırmak ister. Narin’in tanışmak için elini uzattığı adam Fırattır. Bu sayede geçmişe gömdüğü aşkla beraber hiç hatırlamak istemeyeceği karanlık Yaslıhan günleri geri gelir ve Narin zamana yüklediği anlamları sorgulamaya başlar.
 
   Kahperengi 2013 yılında Merhamet isimli diziye uyarlanmıştı.
merhamet dizisi ile ilgili görsel sonucu
Delice, Maraz, Aşka Şeytan Karışır yazarın diğer kitapları arasında. 
Hande Altaylı şimdilerde ise Fox Tv'de yayınlanan "Kadın" dizisinin senarist koltuğunda.

Merve Baysa
487 defa okundu.
Etiketlerkitap önerileri haftanın kitabı ayın kitabı çok satan kitaplar reytingler hande altaylı kitapları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 06:04
Güneş 07:32
Öğle 12:40
İkindi 15:13
Akşam 17:36
Yatsı 18:59
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?13°ANKARA
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3108     EURO 6.0564     IMKB 92708     ALTIN 210,216    
sanalbasin.com üyesidir