Kitap önerisi

BÜYÜ BOZUMU:YARATICI YAZARLIK

24 Ağustos 2018 Cuma 12:30 < KİTAP HABERLERİ

BÜYÜ BOZUMU:YARATICI YAZARLIK

 

Kurmacanın Bilinen Sırları
MURAT GÜLSOY 

Dünden bugüne insanlar, gerek duygularını gerek düşüncelerini yazarak aktarma ihtiyacı hissetmişlerdir. Bu aktarma; bazen bir deneme, bazen bir öykü, bazen akademik bir yazı, bazen roman ve bunlardan başka bir yöntemle yazılanlar olmuştur… Özellikle kurmacayla ilgili olan roman ve öykü, yaratıcı yazarlık, büyübozumu’nun konusu. Dünden bugüne gelen kurmaca tipi yazıların, belirli bir kurgu planını içerdiği ve bu kalıplaşmış planları nasıl yıkabilirizin de hikayesi… akıcı bir üslupla, okuyucuyu sıkmadan bilgilendirmiş yazar. Aslında bilgilendirmekten daha çok sanki düşünmeye sevk etmek istemiş gibi. Ezberleri bozup, düşünce kalıplarından oluşan kuralların yerine; kurmacada, daha özgür ve özgün davranabilmeyi önce düşüncede oluşturarak daha sonrasında yazınsal pratiğe dökerek bunun gösterilebilmesini amaçlamıştır.

Yazar; akademik yönü olan ve romanları olan bir edebiyatçı. Oldukçada bol ödüllü bir yazar. Kısacası işinin ustası, Bağbozumunu okumanızı tavsiye ederim. Ben, büyük bir keyif alarak okudum. Size, kitaptan bir cümleyle hoşçakalın diyorum; “Öyle yazın ki sizi okuyan bir yabancı, vaktini boşa harcamış gibi hissetmesin.”

 

Editör
Firdes Subay
71fsubay@gmail.com

 

732 defa okundu.
EtiketlerKitap önerisi BÜYÜ BOZUMU:YARATICI YAZARLIK haftanın kitabı ayın kitabı çok satan kitaplar murat gülsoy büyü bozumu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir