Melissa Yüksel

melissa.yuksel.11@gmail.com 13 Ağustos 2018 Pazartesi 16:56 Diger kose yazilari

I'M A KİLLER

 I'M A KİLLER
‘Bu gerçek suç dizisinde tarihin en azılı katilleri, hikâyelerini kendi tüyler ürpertici sözcükleriyle kendi açılarından anlatıyor.’

Bazen mideniz bulanacak, bazen aklınızla alay edildiğini hissedeceksiniz ama izlemeyi durduramayacaksınız. 2018 Britanya yapımı dizi belgesel çıktığı ilk günden beri dünya gündeminde ki yerini korumaya devam ediyor.

Hatırlarsanız 2005’te Golden Globe ve Emmy dahil birçok ödüle aday gösterilen, HBO'nun başarılı projelerinden biri olan Rome; dünya dizi sektörüne yeni bir soluk getirmiş, Türkiye dahil gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkeler bu soluktan faydalanıp tarihi dizilerle sektörde adının prestij kazanmasına katkı sağlamıştı. 

Dünya tarihini gün geçtikçe öğrenen  her ülkeden;  ‘Ab seviyesi kültürel sosyal izleyici’ -bir televizyon ve sinema terimidir- ilgisini tarihe adını kötülükle yazdırmış isimlere kaydırmaya başladı. Bu ilgiye kayıtsız kalamayan dev yapım şirketleri rotasını kriminal tarihi isimlere yöneltti. Hızla en tepelere yerleşen yapımlara eklenen İ am a killer; rakiplerini hızla geçerek sadece on bölüm yayınladığı dizisiyle şimdiden üçüncü sezonuna giriş yapmış Narcos adlı dev yapıma kafa tutuyor.

  
740 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir