Merve BAYSA

mervebaysa58@gmail.com 12 Şubat 2018 Pazartesi 11:38 DİĞER KÖŞE YAZILARI

GÜLÜMSEYİN! SOSYAL MEDYADA PAYLAŞACAĞIM


 Sandığımız kadar mutlu bir gün değildi. Kötü de sayılmazdı belki. Yemekler yenildi, kahveler içildi... Biri eline telefonunu aldı sonra. "Hadi bir selfie yapalım" dedi. Objektife baktıkları an, o gün hiç gülmedikleri kadar güldüler. Saniye bile sürmeyen bu an, telefonun hafızasında yer edindiğinde son bulup yüz ifadeleri eskiye döndü. Birileri "bana da gönder" diye ekledi. WhatsApp gruplarında paylaşıldı. Sonra sosyal mecrada dolaşıma girdi.  O fotoğraftaki herkes, artık sadece o fotoğraf oldu.
   Çok denk geldim. Demin biriyle ağız dalaşına girip öfkesini yanı başımda saçını başını yolarak kusan arkadaşım birazdan sakinleyip "dur bir fotoğraf çekineyim" diye objektife bakarken samimiyetsiz mutlu maskesini takınıyordu.
Hayatımızı da artık orada yaşadığımız için kimin gerçekte ne hissettiğini kestiremez olduk. 
  Bu mevzu sadece sosyal paylaşım sitelerine de özgü değil medyanın topyekün kendisinde. Bir spiker iç parçalayıcı bir haberi verirken belki de içinden ağlamak geliyor ama profesyonelliğini korumak adına yapamıyor. Evet, bir de bunun adına profesyonellik diyoruz değil mi? Hissettiğimizi yaşayamamanın adı profesyonellik olup çıkıveriyor bu devirde.
   Teknolojik olarak geldiğimiz noktanın tezahürü; insana değil objektife göre şekil alıyoruz artık.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
ANKARA ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:23
Öğle 12:51
İkindi 16:45
Akşam 20:08
Yatsı 21:46
Bu Sezon En Sevdiğiniz ve en Reyting aldığını düşündüğünüz Dizi Hangisi?


14°ANKARA
Süper Lig
1.Lig
DÖVİZ KURLARI
USD 4.4877     EURO 5.2816     IMKB 102410     ALTIN 186,954    
sanalbasin.com üyesidir