Merve BAYSA

mervebaysa58@gmail.com 06 Temmuz 2018 Cuma 09:47 Diger kose yazilari

Yalandan Da Olsa Hoşlarına Gidiyor

Yalandan da Olsa Hoşlarına Gidiyor

24 Haziran 2018 seçimlerini geride bıraktık. Fakat bazı muhalefet müdavimlerinin histeri krizleri pek geride kalacağa benzemiyor. Seçim öncesinde algı oyunlarıyla, sahte anket sonuçlarıyla oynadıkları oyun ellerinde patladı. Haliyle “acı gerçeği” kabullenmeleri oldukça zor.
Seçim gecesi sosyal medyadaki tweetleriyle nasıl bir travma yaşadıklarına tanık olduk. Muharrem İnce’nin kaçtığı,  kaçırıldığı ya da tehdit altında olduğu gibi iddialar ortaya atıldı. Bu iddialara bizzat kendisi; “Olacak şey mi? Bir yere kaçmadım, kaçırılmadım, karım da kaçırılmadı! Deli saçması bunlar!” diye tepki verdi.

Aslında psikolojik açıdan kaybeden insan davranışları sergilediler.  

Kübler-Ross modeline göre yas dönemi 5 evreden geçer;  İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme. Henüz inkâr aşamasındakilerin çırpınışlarına şahit olduk böylelikle.

Facebook’ta da  “Bu Grupta Muharrem İnce Kazanmış Gibi Davranıyoruz” adında bir grup kurulmuş. Ne hayaller, ne rüyalar dolanıyor paylaşımlarda. Dolar 50 kuruşa düşmüş. Harvard Üniversitesi’nden Nişantaşı’na geçmek isteyenleri Nişantaşı Üniversitesi’nin şartları çok zorluyormuş.  Ekmek 25 kuruş…  Asgari ücret 5 bin TL. Benzin 3.30, Mazot 2 TL… Neyse “-mış gibi” yapıyor olmaları bazılarının kabullenme aşamasına geldiğini gösteriyor en azından. “Niye kazanmış gibi yapıyoruz ya? Zaten Yüzde 62’yle kazanmadı mı?” diye inkâr aşamasında takılıp kalanları saymazsak.

662 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir