Murat TUNÇ

reytingtv.com@gmail.com 31 Mart 2018 Cumartesi 23:18 D??ER K??E YAZILARI

Hayaller Ve Dualar

Sesi soluğu kesilmiş bir aşkın ortasında yürüyoruz, dediği gibi şairin, ne zaman bu mısraları okusam, mahsun ve güzel memleketim geliyordu aklıma, sesi soluğu kesilmiş, yorgun üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanla dolu memleketim, Avrupaya el açmış kardeşi kardeşe düşmüş, küçük ama garip memleketim...
Her geçen gün dibe bir daha vuran, Anayasa kitapcıklarının havada uçuştuğu, Esnafın Dua yazıp içine sıkıştırdığı yazar kasasını Başbakanına fırlattığı, hortumculuğun kol gezdiği küçük ama garip memleketim. 
Komşuluğun kardeşliğin ve dostluğun olduğu köşe başlarında, çöp dağlarının patladığı, Hastanelerde, muayene kuyruklarında yada ilaç kuyruklarında, can verenlerin olduğu küçük ama garip memleketim.
ve...
Hayaller ve dualar girerdi devreye, Hayalleri gerçekleşecek insanları vardı bu memleketin.
Ve tabiki HAKK vardı ve Hak varken batıl zail olacaktı. Rahman buna izin vermeyecekti. Hayalleri ve duaları vardı insanların. Şampanyaların patladığı Çankayalarda, Fetih sureleri yankılanır oldu. Başı örtülü diye oğlunun yemin törenine giremeyen anaları varken bu toprakların, şimdi dünya mazlumlarının umudu, Reis i cumhuru oldu bu toprakların...              Gögsü iman dolu insanların, Duaların ve tabiki hayallerin varsa umudu vardır bu toprakların.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!

Yahya Kemal BEYATLI 
460 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir