Payitaht Abdülhamid 83. Bölüm özeti Ve Analizi

Payitaht Abdülhamid’in Yeni Bölümünde Neler Oldu ?

27 Nisan 2019 Cumartesi 09:56 < PAYİTAHT ABDÜLHAMİD
Abdülhamid, Jön Türklerin yapacağı Kongreye katılmak için gitmek isteyen eski Vekilleri Mahmut Paşa sayesinde yeniden Payitahtta getirtmiş ve bunu Bay Edmund Rothschild’e göstermişti. Rothschild, Jorris’e zindandan vekilleri kaçırmasını ve onun yerine mezarlıktan çıkarttıkları ölüleri, vekillermiş gibi göstermesini ister.
Bu arada İngiliz ve Rus Sefirleri huzura çıkarak, Abdülhamid’den zindandaki muhalif vekilleri vermesini, yoksa İngiliz Donanma gemilerinin geleceğini söylerler.

Abdülhamid Çanakkale’yi, Sarıyer Tabyalarını geçebilecekseniz gelin der.


Abdülhamid, Ahmet Paşaya sahile vuran cenazeleri incele der ve Paşa çektirdiği resimlerde bir kadının haç taktığını görünce Abdülhamid ölenlerin vekiller olmadığını anlar ve Rothschild’ı çağırtarak, ona İngilizlerle değil de Amerikalılarla çalıştığını ve Rothschild’ı bitirecek belgeleri gösterir. Şimdi gidiniz ve o vekilleri buraya getiriniz der. O konuşma sırasında orada olan İngiliz sefir, vekillerin yaşadığını öğrenir ama delil yok diyerek gemileri çekmek istemez. Vanbery, Vekilleri kaçırır. Abdülhamid’in İngiliz donanmasının geri çekilebilmesi için Vekillerin getirilmesi ve yaşadıklarını göstermesi gerekmektedir. Sarayda olan Rothschild’ın yanına yardımcısı gelir ve Vekillerin kaçırıldığını söyler.
Sebahattin, Jön Türkler kongresini yapar, fakat Abdülhamid’in gönderdiği gazetelerde Rothschild’dan maddi destek aldığı, Ermeni ve Fransızlarla işbirliği içinde olduğunu okuyan katılımcıların yarısı kongreyi terk eder. Kongrede Sabahattin, ihtilal yapacağız der.
Halil Halit, emanetçinin ve işlenmemiş uyuşturucunun peşindedir. Postaneyi basmış, pulların içindeki uyuşturucuları yok etmeye başlamıştır. Bir pulun içinden Etfal Hastanesinin Kimyagerinin yazdığı notu bulur ve tutuldukları yerin adresi yazar. Oraya giderler fakat Jorris’de oradadır aralarında çatışma çıkar, Jorris kimyacı ve eşini tekrar kaçırır ama bu defa Halil Halit oğlunu yakalar.

Jorris’ e haber gönderir oğluna karşılık rehineleri ister yer belirlerler. Garoya bomba yerleştir der ama Garo, karısı Robinadan dolayı Jorrise kin duymaya başlar ve Halil Halit’e yardım ederek bombanın kablosunu keser, takas gerçekleşir ve Garo Halil Halit’e yardım etme kararı alır.
Mehmet Selim, Zeynep Hemşirenin özel eşyaları arasında Halil’in yazdığı mektubu bulur ve yanına gider, ona Zeynep’in öldüğünü söyler, Halil Halit bir kez daha yıkılır.

Payitaht Abdülhamid reytingleri Dizi reytingleri Tv yayın akışı ve Reyting sonuçları Reyting Tv'de 

Seniha Sultan, Bidar Sultan ve Şivenazın yanında günlüğünden bahseder. Şivenaz yardımcısı Aysun’a günlüğü bul getir der. Aysun Seniha Sultanın odasından çıkarken Seniha Sultan onu görür ve günlüğünü çaldığını anlar. Seniha Sultan Aysun’u çağırtır ve sen hainsin yaşamak istiyorsan bana çalışacaksın der. Aysun Şivenazın ayin yaptığı evin anahtarını getirir ve oraya giderler, Şivenaz bir kez daha tehdit eder, Saraya dönerler onları Bidar Sultan günlükle beklemektedir.
Naime Sultan, Arif ile gazetede resimlerinin çıkmasına çok üzülür, Mehmet Selim gazeteye gider ve gazetenin basımını ve dağıtımını engeller. Şivenaz Arifi, Abdulkadir’in askerleri kılığına soktuğu iki kişi tarafından dövdürtür. Naime öğrenir ve Abdulkadir’den hesap sorar fakat Abdulkadir ben yaptırmadım der.

Yine muhteşem bir bölüm izledik bakalım haftaya 84. Bölümde neler olacak ?
Payitaht Abdülhamid 84. Bölüm Fragmanı

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com

163 defa okundu.
EtiketlerPayitaht Abdülhamid 83. Bölüm Özeti Payitaht Abdülhamid’in Yeni Bölümünde Neler Oldu dizi reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir