Payitaht Abdülhamid’de Sadakat Sınandı

Rolshid’ın planı ters tepmiş, Abdülhamid karşısında bir kez daha yenilmişti. Bunun altında kalmamak için yeni bir plan yapmaya adım atmıştır.

09 Şubat 2019 Cumartesi 10:57 < DİZİ HABERLERİ

 

Rolshid’ın planı ters tepmiş, Abdülhamid karşısında bir kez daha yenilmişti. Bunun altında kalmamak için yeni bir plan yapmaya adım atmıştır.

Paytitaht Abdülhamit'te bu hafta

Bu defa planı abdulkadir üzerinden yapmış olacaktır. Paris’te jön Türklerin başında olan sabahattin bir mektup gönderir ve orada muhaliflerle birlikte bir kongre yapacağını, abdulkadir’inde başlarına geçmesini ister. Gelirken de saltanat kılıcını da getirmesini ister.

Abdulkadir’in ingilizlerin afrika karşısında kazandıkları zaferi kutlamak için sefarete bir telgraf çektiğini öğrenen Abdülhamid, oğluna kızar ve tekrar bu şekilde bir hata yaparsan seni asla affetmem ve zindanlarda çürürsün der.

Rolshid ve fuat efendi, vanberyi devreye sokarlar ve abdulkadir üzerinden yeni bir plan hazırlarlar. Vamberiy abdulkadir’le mevzuşur ve muhaliflerin yanında olması için ona yardım edeceğini söyler, saltanat kılıcıyla paris’e gidebilmesi için yardım edeceğini, onu enzonun götüreceğini söyler.

Abdulkadir her şeyi babasına Abdülhamid’e anlatır, birlikte plan yaparlar, saltanat kılıcı alan abdulkadir, enzoyla icatur ve limana gider, gemide kamarada halil halit onları beklemektedir. Kamaraya giren enzoyu, halil halit saltanat kılıcıyla öldürür.

Bidar sultan, victoria’nın babamı şivenaz öldürdü demesi üzerine şivenaza oda hapsi verir. Kendinden geçen victoria’nın uyanmasını bekleyen bidar sultanı, fuat efendi görmeye gelir. Victoria’yı yanına çağırtan bidar sultan, ben yanılmışım babamın başka düşmanları varmış şivenazı haksız yere suçladım der ve şivenaz oda hapsinden kurtulur. Ama hemen sonra şivenaz,victoria’ya babanı Abdülhamid öldürdü senin canını yaktı sende onun canını yak der ve ona tabanca verir. Victoria’da naime sultanı vurur.

 Rolshid ingilizlerin kazandığı savaşı bahane ederek, harbiye’ye, zaferi kutlamak için ingiliz bayrağını çektirmek ister. Karasu bir subayla konuşur, fuat efendi de bayrağı subaya verir. Haberi öğrenen Abdülhamid, söğütlü’yü görevlendirir ve bayrağın asılmasını engeller.

Payitaht Abdülhamit reytingleri ?


Rolshid Payitahtta yeni birini getirtir. İnsan kasabı andralinç ozanyan gelir ve jorris ile birlikte yakıp yıkmaya adım atar.

Heyecanlı ders verircesine bir bölüm izledik.

Ayrıca bugün vefatının 101. senesinde Sultan II.Abdulhamid han’ı rahmetle anıyoruz, mekânı cennet olsun…

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı

feridezkltdk@gmail.com

229 defa okundu.
Etiketlerreyting tv reyting sonuçları dünün reytingleri payitaht abdülhamit reytingleri payitaht yeni bölümde neler olacak
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir