Payitaht Abdülhamid’de Sezon Finali Muhteşemdi

Sebahattin Payitaht için son vuruşunu başlattı. Üç gemi dolusu askeri sığınmacı kılığında Payitahtta doğru yola çıkarttı.

16 Haziran 2019 Pazar 11:35 < PAYİTAHT ABDÜLHAMİD
Payitaht Abdülhamid’de Sezon Finali Muhteşemdi.
Sebahattin Payitaht için son vuruşunu başlattı. Üç gemi dolusu askeri sığınmacı kılığında Payitahtta doğru yola çıkarttı.  Payitahttaki muhalif askerlere de mesajlar gönderdi.
Bay Rothshild kızı Şivenazı öldürmeye çalışır. Şivenazın kapısındaki muhafıza altın vererek, onu bıçaklayanın Seniha Sultan olduğunu söyletir.
Dizi reytingleri Reyting Tv'de
Bay Rothshild ve Venbery, Abdülhamid’in elinde zindandadır. Çiğerdelen, Berkani, Macaristan’da Estergon Kalesinin orada Bakiye Teşkilatına emanet etmiştir.
Rothshild, Abdülhamid adına bir teklif sunarlar, eğer ihtilal ile ilgili gerekli tüm bilgileri bize verirseniz ve ihtilalin iptali için emir verirseniz, Doğu Avrupa’daki sermayelerinize dokunulmayacak der ama onlar inanmaz. Ve komutan onları yolculuğa çıkartır, sigorta şirketlerini onun gözü önünde tek tek yaktırır. Ahmet Paşa gelir İsyan edecek askerlerin listesini alır onları da sınır dışı ederler.
Abdülhamid, Avni Paşayı 2. Fırkanın başına geçirir ve Paşa bir ihtilal olacağını söyler. Abdülhamid’i ziyarete İngiliz ve Rus Sefirler gelir ve Rothshild sorarlar, Abdülhamid cevap bile vermeden onları gönderir.
Reyting sonuçları Reyting Tv'de
Abdülhamid, İngilizlere darbe indirme hamlesini başlatır. Biz onların nereden nasıl hamle yapacaklarını bilmiyoruz, onlarda bizim nerden saldıracağımızı bilmemeli. Çekildiğimiz topraklarda ki Bakiye Teşkilatını harekete geçiriyoruz der.  Rothshild ve İngilizlerin o şehirlerdeki tüm uzantılarına darbe indireceğiz, Kırım ve 93 harbi sonrasında bizden haksız yere harp tazminatı aldılar, bu tazminatı harbin geçtiği mıntıkalarda, imar için kullanacaklardı, lakin yapmadılar, onun yerine Rothshild’ı büyütmek için sermaye olarak verdiler sadece o değil onunla birlikte 13 şirket, şimdi biz onların sermaye düzenine saldıracağız onları yıkacağız der. Abdülhamid tüm rütbeli komutanları toplar ve onlara varsa bir hatamız söyleyin der. Ahmet Paşa telgraf hatlarının kesildiğini söyler, Abdülhamid bu ihtilalin ayak sesleridir der.
Seniha Sultanın adını veren muhafızdan sonra Bidar Sultan ve şehzadelerde muhafızı konuşturmaya çalışırlar. Bu arada Rothshild’ın yardımcısı Sam, Şivenazı ziyarete gelir. Şivenaz yine oyun kurar ve babasının yardımcısına bir not verir, konuşmaları babasını istemeyen bir kız halindedir çünkü Bidar Sultanın onu dinlediğini bilir. Şivenaz Bidar Sultana kendisini öldürmek isteyenin Seniha Sultanın olmadığını babası olduğunu söyler. Şivenaz, bütün mal varlığını çeşmenin yanındaki külliyeye bağışlar ve meydanda ki yardımlarda da katkıda bulunacağını söyler fakat orası için ölüm planı yapar. Çeşme açılışına Bidar ve Seniha Sultan giderler, Şivenaz yardımcısıyla planı hakkında konuşurken Naime duyar, Şivenaz kafasına vurarak onu etkisiz hale getirir ve Bidar Sultanla açılışa gider. Şehzade Abdulkadir, Naimeyi baygın ve kafasını kanlar içinde bulur, Naime meydanda bomba olduğunu söyler ve Mehmet Selim ile birlikte oraya giderler. Şivenaz meydanda babasının yardımcısı Sam ile işaretleşirken Bidar Sultan görür ve yardımcıyı yakalatır. Şivenaz kaçamayacağını anlayınca Bidar Sultanı rehin alır, meydana gelen Abdulkadir onu öldür.
Jorris, Halil Halit’in elindedir, Robinayı da elinde tutar yeğenlerin yerini bulmak için onu kullanır. Jorris benden haber alamazlarsa yeğenlerini gömecekler, Robinanın gazetesinde bir ilan vermem lazım ilanı görünce haber verecekler der. Ömer gazeteye gider ama onu da Jorrisin adamları bekler onları da etkisiz hale getirir ve ilanı bastırır. Halil Halit Robinanın yardımıyla Yeğenleri gömüldükleri yerden çıkartır ve bir gemiye götürür, jorrisi de öldürür.
Abdülhamid artık ihtilal olacağından emindir, Bidar Sultan ile konuşur, vedalaşır hakkınızı helal diniz der. Ve ihtilal başlar, Payitahtın her yerini muhalif askerler sarar ve saraya saldırırlar, Abdülhamid hareme gider herkes sığınaklara insin der. Bidar Sultan, Seniha Sultan ve tüm harem sığınağa inerler, Mehmet Selim ve Abdulkadir babalarının yanında kalır. Saray ateşe verilir, Abdülhamid ve şehzadeler yangının içinde kalır, Bidar Sultan dayanamaz ve hünkârın yanına gitmek ister fakat koridorda kendinden geçer, Tahsin Paşa, Mahmut Paşa ve Ahmet Paşa çatışmada vurulurlar, Abdülhamid ve Şehzadeler de dumandan etkilenerek kendilerinden geçerler. Muhteşem bir sezon geçirdik ve final unutulmayacak kadar heyecanlı bir yerde bitti, tüm ekibe sonsuz teşekkürler.

 

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com

1163 defa okundu.
EtiketlerPayitaht sezon finali payitaht abdülhamid yen sezon payitaht abdülhamid bittimi dizi reytingleri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir