Payitaht Abdülhamid’te, Harp Mi çıkacak ?

Geçen bölümde Abdülhamit Bulgar Hariciye Vekili Petkov’a, Osmanlıyı ne kadar seviyorsun diye sormuş, Sefir canım kadar demişti.

15 Aralık 2018 Cumartesi 10:56 < DİZİ HABERLERİ

Payitaht Abdülhamid’te, Harp mi çıkacak ?


Geçen bölümde Abdülhamit Bulgar Hariciye Vekili Petkov’a, Osmanlıyı ne kadar seviyorsun diye sormuş, Sefir canım kadar demişti.
payitaht abdulhamid reytingleri
Abdülhamid, Petrov ile bir plan hazırladı, Vambery uyanmış, Paşaların ve Fuat efendinin yanında onunla konuşmuş gibi yapacak, Vambery’nin bir arkadaşı olduğunu, bildiği tüm sırları kendine yarın saat 9’da otel odasında söyleyeceğini söylemişti. Abdülhamid, Bulgar Sefire o saatte orada olmasını ve ölmüş numarası yapmasını istemişti. Sefir Abdulhamid’in dediğini yaptı.

Payitaht Abdulhamid Yeni bölüm'de neler olacak ?

Sabahattin Jön Türklerinin Liderleri olma hayali ile Şivenaz ve Fuat’tan gereken para karşılığında, Abdulhamid’in kurduğu tuzağı bilmeden, o odaya gelecek kişiyi almaya gitmiş ve tuzağın içinde kendini buluvermişti.
Bu bölümde tutuklanan Sabahattin zindana atılır. Mahmut Paşa ve Seniha Sultan olanlar karşısında şaşkın ve oldukça üzgünlerdir. Selahattin’le konuşan Mahmut paşa otele onu kimin gönderdiğini neden orada olduğunu sorar fakat Sabahattin söylemez.
Mahmut paşanın çok üzgün olduğunu gören Abdülhamid ona Sefirin ölmediğini bunun sadece bir plan olduğunu fakat Vambery’i zehirleyen ile Sabahattin’i oraya gönderenin aynı kişi olduğunu söyler.
Bidar Sultan, Seniha Sultanın çok üzgün olduğunu görür ve onu teselli etmeye çalışır. Bu arada Zeynep hemşire daha fazla yalan söylemek istemez ve saraydan ayrılma kararı alır ve Şivenaza söyler.
Abdulkadir’e yeni bir pusula gelir ve pusulada fotoğrafçının ölmediği ve çirkin bir tertibin içinde olduğu yazar, sinirlenen Abdulkadir bunu Şivenaz’a gösterir, Şivenaz pusulayı Zeynep hemşirenin yazdığını düşünerek onu kaçırır fakat pusulayı yazan Viktoryadır.
Halil Halit Kaşgarlı Nadir ile Balkanlara Bulgaristan’a silahları bulmaya gitmişti. Abdulhamid yeni kurduğu tuzağı için Söğütlüyü çağırarak hemen Balkanlara Halil Halit’in yanına gitmesini ve silahları Bulgar çetelerinin alması gerektiğini, Halil Halit bunu engellerse gerekirse vurmasını istedi.
Silahları bulan Halil Halit tam onları engellemeye çalışırken Söğütlü onu omzundan vurdu.
Abdulhamid, Osmanlının silahları kaçırmadığını ispatlamak için önce çetelerin isyan çıkartmasına izin verecek, basının bunu görüntülemesini sağlayacak, sonrada isyanı bastıracaktır. İsyan çıkartan çeteleri engellemek için oraya asker göndermesinin zor olduğunu söyleyen Abdulhamid, Hasayayi-Devlet defterinde gizli bilgi olarak yazan, Bulgaristan’da savaşmaya hazır Müslümanlara haber göndererek, çıkacak isyanın bastırılmasını istemek zorunda kalacaktır.
Şivenaz ve Fuat kendilerini deşifre edeceğinden korktukları Sabahattini kaçırma planı yaparlar ve bu plana Seniha Sultanıda alet ederler. Seniha Sultana tabanca verirler ve Sabahattin’in kendini vurmasını ve hastaneye giderken kaçıracaklarını anlatırlar. Bunun için Şivenaz Seniha Sultandan yazılı beyan alır ve Seniha Sultan Sabahattin’e tabancayı vermeye gider.
Defterdeki silik yazıyı okuyan Bidar Sultan Abdulhamid’e gider ve gösterir, birlikte zindana giderler, abisini karşısında gören Seniha oğlunu kolundan vurur.

Editör
Feride Özkılıç Tedik

feridezkltdk@gmail.com
220 defa okundu.
EtiketlerPayitaht Abdülhamid’te Harp mi cıkacak payitaht abdulhamit reytingleri payitaht reytingleri dizi reytingleri reyting sonuclari
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir