Payitaht Abdülhamid’te öfke Ve Imtihan Vardı

Rolshıd’in, Abdulkadir üzerinden oynamak istediği oyunu yine Abdulkadir bozmuştu. Victoria, Niamey’i vuracakken muhafız içeri girmiş, Victoria’yı vurmuştu. Şivenaz, Bidar Sultana, Victoria’nın ona bir mektup bıraktığını babasının ölümünden Abdülhamid’i sorumlu tuttuğunu yazdığını söyler.

16 Şubat 2019 Cumartesi 10:02 < FERİDE İLE DİZİ İZLE
Rolshıd’in, Abdulkadir üzerinden oynamak istediği oyunu yine Abdulkadir bozmuştu. Victoria, Niamey’i vuracakken muhafız içeri girmiş, Victoria’yı vurmuştu. Şivenaz, Bidar Sultana, Victoria’nın ona bir mektup bıraktığını babasının ölümünden Abdülhamid’i sorumlu tuttuğunu yazdığını söyler.
Naime Sultan yaşadığı şok yüzünden bebeğini kaybeder. Bidar Sultan kızının hayatını kurtardığı için Şivenaza teşekkür eder.

Payitaht Abdülhamid 74. bölümünden neler oldu ?


Halil Halit, kumarhaneye el koyan Jorıss ve Ozanyan ile bir kez daha karşı karşıya gelir. Rolshid, Joriss’e, Jön Türklere gönderilecek parayı tefeci Zerdost’an alacağını söyler.
Tefecinin elindeki bütün parayı getirin der. Silah zoruyla parayı isterler oda kasadakini verir ama bankadaki parayı söylemez. Tüccarlar tefecinin paralarını vermediğini Dayı’ya Halil Halit’e söylerler. Tefecinin ofisine giden adamları bankadaki parayı onlara vermesini söyler fakat o parayı da Jorris tefeciyi öldürerek alır.
Abdülhamid Paris’te Jön Türklerin paraya ihtiyacı olduğunu öğrenir. Rolshid’in parayı göndereceğini anlar ve bütün hesaplarını kontrol edin der. Bütün Paşaları toplar ve Fuat Efendide gelsin der. Toplantıda Payitahttaki Tüccarların mallarını limandan, paralarını da tefeciden alamadıklarını söyler. Bu konuyu 12 saat içinde çözecek Paşaya, Fuat Efendinin vazifesi olan Hariciye Komisyonu Vekilliğini vereceğini söyler. Fuat, Rolshid’e gider durumu anlatır, görevinden olmamak için, Rolshid’in tefeciden aldığı parayı Abdülhamid’e vermemiz gerekir der ve Fuat paraları alır Abdülhamid’e götürür.
Abdülhamid paraların Rolshid’den geldiğini öğrenir ve Fuat Efendiye 5 saat sonra kendisi gelsin ve borç verdiği parasını alsın der. Abdülhamid paraları tüccarlara dağıtır. Rolshilde vereceği paraların seri numaralarını alır ve imza karşılığında verir. Rolshid, Karasu ile birlikte Parise Sebahattin’in yanına giderler. Paris Sefirine giden haber ile para teslimatı sırasında Jandarma uyuşturucu baskın yapar, çantaların içinde uyuşturucu olmadığını para olduğunu görür ve bu paralar kimin der Sabahattin benim der ve belgeleri imzalar.
O belgeyle birlikte Abdülhamid, Jön Türklerin para kaynağının İngilizler olduğunu kanıtlayan belgelerle birlikte gazetede yayınlatır. Rolshid, Fuat ve Sabahattin Abdülhamid’den bir tokat daha yerler.

Payitaht Abdülhamid Reyting sonuçlarında  hatırı sayılı mekide yerini alıyor


Sabahattin Seniha Sultana mektup yazar ve para ister. Mahmut Paşa karşı çıkar fakat Seniha Sultan, oğluna dayanamaz ve ziynet eşyalarını satar, oğluna parayı gönderir, Şivenaz onun para göndereceğini bildiği için Jön Türlere gönderecekleri paranın bir kısmını Seniha Sultanın hesabı üzerinden yapar. Seniha’nın para gönderdiğini öğrenen Mahmut Paşa kızar, çok istiyorsan sende oğlunun yanına git der, Seniha Sultan valizini toplar ve Limana gider.
Naime, Şivenaza teşekkür etmek için evine gider, orada Şivenazın dayısı ile karşılaşır, oda onlarla Saraya gelir ve Bidar Sultanla konuşmak istediğini söyler. Bidar Sultan onun Şivenaz hakkında konuşacağını anlar, Şivenazın etekleri tutuşur.
Uzanyan ve Jorrıs kumarhanenin açılışına kumar makinesi getirir, içinde bombayla, bombayı patlatmak istedikleri mahalleye ve orada evini satmaya karşı duran yaşlı bir çiftin, evinin önüne koyar. Halil Halit bombayı ve o evde Zeynep Hemşirenin olduğunu öğrenir, içeri girdiğinde bomba patlar.
Abdülhamid Ziya Paşanın Jön Türklere katılmak için Paris’e gittiğini öğrenir, nefesler tutuldu bir sonraki bölüm heyecanla beklenmeye başlandı…

 

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı

feridezkltdk@gmail.com 
126 defa okundu.
EtiketlerPayitaht reytingleri payitaht abdülhamid reytingleri dizi reytingleri reyting sonuçları abdulhamid yeni bölümde neler oldu payitaht abdülhamid 74. bölümünde neler oldu haftalık reytingler tv reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir