Payitaht Abdülhamid’te Yine Muhteşem Zeka Konuştu.

Geçen bölümde İmparatorlar Reval’e gitmek için hazırlık yapıyorlardı. Abdulhamid Reval görüşmelerini engellemek için attığı her adımda sekteye uğramıştı.

17 Kasım 2018 Cumartesi 09:46 < DİZİ HABERLERİ

Payitaht Abdülhamid’te yine muhteşem Zekâ konuştu.

Geçen bölümde İmparatorlar Reval’e gitmek için hazırlık yapıyorlardı. Abdulhamid Reval görüşmelerini engellemek için attığı her adımda sekteye uğramıştı.
Payitaht Abdülhamit yeni bölüm'de neler oldu ?
Bu bölümde İngiliz Sefaretine giden Fuat Tahsin Paşanın Hünkâra ihanet eden paşa olduğunu ve İngiltere’ye iltica etmek istediğini söyler, Abdulhamid yakın dostunun, sırdaşının önce ihanet içinde olabileceğini düşünür ve bu konuyla ilgili Galip Efendi ve İsmail Hakkı Bey ile sohbet eder. Abdulhamid (dosttan şüphe etmekten, şüphe ederim der)Galip efendide (Dostun vefasından Şüphen mi var)der ve Abdulhamid can dostunun ona ihanet etmeyeceğini anlayınca da Tahsin Paşa ile birlikte bir plan yapar.

Payitahat Abdülhamit 61. bölüm'de neler oldu ?

Abdulhamid, Tahsin Paşayı İngiliz Sefaretine gönderir, Tahsin Paşa, İngilizlerin yanındaymış gibi yapar ve Sefire gizli bilgi olarak Hünkârın Hindistan’a gideceğini söyler.
Bu arada Rusya’da olan Halil Halit ve Tatar, Plüton fabrikasında isyanın çıkmasına yardımcı olacak o iki ismin peşine düşer, başlarından birçok şey geçer, Rahip Gaponun aslında Samuel olduğunu anlar ve gerçek Rahibi bulur, onlara yardımcı olacak iki Rus’un ismini alır ve onları zorda olsa bulur fakat tam konuşurlarken ikisi de vurulur.
Bidar Sultan, Sami efendinin oğlundan gelen pusulayı okur ve oğlunu ziyarete gider. Şivenaz ondan önce oraya gider ve kardeşlere altın vererek olayın üstünü örtmeye çalışır. Abdulhamid, Bidar Sultanın yaşadıklarının doğru olup olmadığını araştırır ve kulübenin boş olduğunu ve orada yaşayanların köylerine gittiğini söyler. Bidar Sultan Sami efendinin ölümünden kendini suçlar ve çok üzülür, gördüğü rüyada ki seslerin ve dilin ne olduğunu araştırır ve Yahudi Sinagoguna gider, o sırada orada olan Şivenazla karşılacaklar mı merakla bekliyoruz.

Payitaht Abdülhamit 62. bölümünde neler olacak?


Abdulkadir ve Naime annelerinin tüm ikazlarına rağmen Şivenaz ile ortak olurlar. Bunu fark eden Seniha Sultan, Naime’ye ortaklık teklif eder.
Payitaht abdülhamid reytingleri
Kazadan sonra gözlerini kaybeden Handan, Mehmet Selimi elinde tutmak için her şeyi yapacaktır. Abdulkadir, Mehmet Selimle Zeynep hemşireyi birlikte görünce, Mehmet Selime hesap sorar, bu sırada Abdulhamit ve Bidar Sultan konuşmaya dahil olurlar. Mehmet Selim durumu anlatır, Abdulhamit Handanın tedavisinin sarayda devam etmesini ister.
Son olarak da Abdulhamid ve Tahsin Paşanın oyunu işe yarar. İngiliz Kral Reval’e gitmekten vazgeçer ve rotasını Hindistan’a çevirir. İhaleyi alan Almanlar, Ruslara devreder. Abdulhamid’in planları işe yaramıştır ve Reval masalı bitme noktasına gelir.
Haftaya Reval masası tekrar kurulacak mı? Bidar Sultan Şivenaz ile karşılaşacak mı? Halil Halit isyanı çıkartabilecek mi?
Bekleyip göreceğiz…


Editör

Feride özkılıç TEDİK
feridezkltdk@gmail.com
243 defa okundu.
Etiketlerpayitaht 61.bölümde neler oldu payitaht yeni bölümde neler oldu payitaht abdülhamit son bölümde nele oldu payitaht abdülhamit reytingleri payitaht abdülhamit oyuncuları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir