PAYİTAHT ABDÜLHAMİT, GÖRKEMİ...

Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. Padişahı ve 113. İslam Halifesi, 2.Abdülhamit Han’ın hayatını anlatan, Diriliş Ertuğrul’dan sonra TRT 1’in başarılı yapımlarından bir diğeri olan dizi, 4 Ekimde 3.sezonuyla izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.Payitaht Abdülhamit dizisinde, Abdülhamid’in 33 yıllık padişahlık döneminin son 13 yılını anlatan dizinin oldukça güçlü bir ekibi var.

27 Eylül 2018 Perşembe 09:39 < DİZİ HABERLERİ

Payitaht Abdülhamit, görkemi, heybeti ile reytingleri altüst etmeye geliyor…


Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. Padişahı ve 113. İslam Halifesi, 2.Abdülhamit Han’ın hayatını anlatan, Diriliş Ertuğrul’dan sonra TRT 1’in başarılı yapımlarından bir diğeri olan dizi, 4 Ekimde 3.sezonuyla izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
Payitaht Abdülhamit dizisinde, Abdülhamid’in 33 yıllık padişahlık döneminin son 13 yılını anlatan dizinin oldukça güçlü bir ekibi var.
Geçen sezon sarayda cülus töreninde herkes gazdan zehirlenmek üzereyken, Fehim Paşanın gaz’ı kapatma girişimi vardı, Bider Sultan hac yolunda kimin eline düştü, Parvus’un yeni planları ne olacak, hep beraber heyecanla izleyeceğiz.
Benim merakla beklediğim ve izlerken gerçekten keyif aldığım dizilerden biri.
Geçen sezon’da yazdığım gibi, elbette dizide bazı hatalar, yanlışlar vardı, fakat birçoğu düzeltildi. Umarım bu sezon hiçbir hata eksik olmadan yine muhteşem bir dizi izleriz. Geçen sezon Abdülhamid’in 13 eşinden sadece birini Bider Sultan’ı izledik. Bu sezon diğer eşlerinden de dizide görmeyi umuyoruz, tabi çocuklarını unutmamak lazım, 17 çocuğundan birkaçını daha görsek hiç fena olmaz.
Payitaht Abdülhamit, İzmit’te bulunan ve yenilenen Seka Film Platosunda çekiliyor. Döneme uygun hale getirilen platoda, Yıldız Sarayı’nın belirli yerleri ve mekânları birebir inşa edildi. Kurgusal öğelerinde olduğu dizide, tarihi mekânlar ile birlikte, İstanbul Dolmabahçede, Yıldız’da, Eyüp bölgelerinde, Yalova ve İzmit’te çekimleri devam ediyor.

Payitaht Abdülhamit şüphesiz Cuma gecelerinin en çok izlenen dizilerinden birisi.

Hayran kitlesi oldukça fazla olan dizinin başrol oyuncuları, Bülent İnal ve Özlem Conker.
Bu sezon bu güçlü ekibe yeni ve oldukça kaliteli isimler katıldı. Oynadığı her karakterin hakkını veren Gürkan Uygun ( Halil Halid’i), Güven Kıraç(Vambery’i),Başak Daşman (Şivenaz Hatun’u),Erdem Ergüney (İzzet Holo Paşa’yı),Alay Cihan ise (Trabzonlu Ali Paşa’yı) canlandıracaklar.
payitaht abdulhamit reytingleri,
TRT’nin dönem dizileri hakkında ne kadar hassas yaklaştığını, izlediğimiz her diziden anlıyoruz. 55. Bölümüyle Ekim ayında ekranlara tekrar merhaba diyecek olan, Payitaht Abdülhamit ekibine, şimdiden Reytinginiz bol olsun diyoruz.

EDİTÖR

Feride Özkılıç Tedik
feridezkltdk@gmail.com
257 defa okundu.
Etiketlerpayitaht reytingleri payitaht abdulhamit reytingleri payitaht abdulhamid yeni bolumde neler oldu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?*ANKARA
sanalbasin.com üyesidir