Payitaht’ Ta Suikast Alarmı

Payitaht’ ta entrikaların yanında, zekâ yine işbaşındaydı. Abdülhamid, Payitaht’ tın borcunu ödemek için bir bankadan para çekmek ister, para almayı düşündüğü banka ise Bay Rolshid’indir.

28 Ocak 2019 Pazartesi 11:36 < DİZİ HABERLERİ

Payitaht Abdülhamit 71. Bölümünde neler oldu ?

Payitaht’ ta entrikaların yanında, zekâ yine işbaşındaydı. Abdülhamid, Payitaht’ tın borcunu ödemek için bir bankadan para çekmek ister, para almayı düşündüğü banka ise Bay Rolshid’indir.
Abdülhamid ile görüşmek isteyen Rolshid’ın görüşme talebini kabul etmez, onun yerine Fuat Efendiyi görevlendirir. Fuat Abdülhamid’in istediğini kendisine bildirir ve Sultanın karşısına çıkar. Rolshid, Abdülhamid’e para vermeyi kabul ettiğini ama şartı olduğunu, borçlar komisyonunun başına Fuat efendinin geçirilmesini ister, onun dışında da Payitahtta bir binası olduğunu ve onu yetim ve kimsesiz çocuklar için okul yapacağını ve açılışı kendisinin yapmasını ister Abdülhamid’de kabul eder.
Edward Jorris, Halil Halit’i bitirmek için Garo ile birlikte yeni bir plan yapar. Camgözün cenaze törenine bir mektup gönderir, mektupta Camgözün Ermeni tebaasından olduğunu ve Ermeni mezarlığına gömülmesi gerektiğini söyler ama Halil Halit izin vermez.
Halil Halit’e. Jorris kendi eliyle Camgöze ait olduğunu söylediği bir sandık verir, sandıkta haritalar ve Abdülhamid’e suikast kâğıtları vardır.
Fuat, Şivenaz ve Rolshid Abdülhamid’e suikast planı yaparlar.
Sarayda Bidar Sultan, Şivanaz hakkında ki düşünceleri değişmemiştir, Bidar, Şivenazın odasında suyu açık bıraktırır ve odayı su basar eşyalarını tahliye ettirirken odasında Ermeni dua kitabını bulur. Odasına girildiğini gören Şivenaz çok sinirlenir ve Bidarı öldürme kararı alır.

Abdülhamid, Hafiyeyi-Sır Teşkilatının yeniden iş başı yapmaları gerektiğini söyler

ve oraya gider Vambry’de onları takip eder. Abdülhamid gittiğinde teşkilatın orayı boşalttığını görür. Teşkilata ulaşabilmek için Devletin zora girmesi gerektiğini ancak o zaman ortaya çıkacaklarını söyler ve Mahmut Paşaya görev verir. Mahmut Paşa gazetede İngiltere’de ve diğer ülkelerdeki ajanlardan bahseder, Vanbery anlar gazeteye sorduklarında kendi ismini vermesini ister ve hafiyeler Mahmut paşa yerine Vanbery i kaçırırlar.
Abdülhamid, suikast düzenleneceğini öğrenir ama hakkında korktu açılışa gelmedi demesinler diye gitme kararı alır.
Açılış esnasında Halil Halit ve adamları da gerekli önlemleri alır ama suikast gerçekleştirilir. Şivenaz Bidar sultanın çayına zehir koyar fakat Zeynep hemşirenin uyarısı aklına gelir ve içmez, Şivenaza kendisinin içmesi konusunda ısrar eder ve Şivenaz foyası ortaya çıkmasın diye içer ve zehir etkisini gösterir.
Aslında karışık gibi görünen ama nefes almadan izlediğimiz bir bölümdü. Abdülhamid suikasttan nasıl kurtulacak? Şivenaz ölecek mi? Vanbery nin başına ne gelecek? Tüm sorularımızın cevabı bir sonraki bölümde.

Payitaht Abdülhamit Dizisi Yeni bölümlerinde neler oldu ? Reyting tv de

Editör
Feride Özkılıç Tedik

Reyting tv yazarı
feridezkltdk@gmail.com
202 defa okundu.
EtiketlerPayitaht abdülhamit reytingleri payitaht abdülhamid 71 payitaht abdülhamit 72 payitaht yeni bölüm dizi reytingleri reyting sonuçları
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir