Payitaht'daki Dostluk Ağlattı

Yok, böyle dostluk dediğimiz, gözlerimizin dolduğu, özendiğimiz, mutlu olduğumuz bizimde böyle dostlarımız olsa keşke dediğimiz bir bölüm izledik.

10 Mart 2019 Pazar 23:27 < FERİDE İLE DİZİ İZLE
 Yok, böyle dostluk dediğimiz, gözlerimizin dolduğu, özendiğimiz, mutlu olduğumuz bizimde böyle dostlarımız olsa keşke dediğimiz bir bölüm izledik.
Abdülhamid dostunun ihaneti ile adeta yıkılır, yakalama kararı çıkartır, Tahsin Paşanın odasında arama yaptırır bulunan günlükte paşanın Hünkârına olan sadakati Abdülhamid’i iyice üzer burnundan kan gelir ve rahatsızlanır. Bidar Sultana gördüğü rüyayı anlatır, rüyasında Paşanın masum olduğunu söylediğinden bahseder, bedeninin değil, gönlünün yorgun olduğunu söyler.
Venbery ve Fuat kaçırdıkları Tahsin Paşayı, Ozanyanın konuşturmasını ister fakat Ozanyan ne yaparsa yapsın Paşa konuşmaz, onun içinde yeni bir plan yaparlar önemli bir devlet sırrını öğrenirsek hıncaklar çetesinin reisi Avenis ile takas yapabiliriz der ve Fuat Efendi, Mahmut Paşaya bir çanta dolusu para ile gider ve Devlet sırrı vermesi karşılığında bu paranın onun olacağını söyler, Paşada kabul eder ona bir sır verir.
Mahmut Paşa olanları Abdülhamid’e anlatır, Vanbery Abdülhamid’e gider ve Paris’ten haber geldiğini Tahsin Paşanın konuştuğunu ve gizli hafiyelerin deşifre olduğunu söyler. Venbery takas istediklerini söyler Abdülhamid’de kabul eder.
Seniha Sultan, Şivenazı ihanet içindeyken görür ve hainsin der, Şivenaz konuşursan oğlun ölür diye tehdit eder. İkisi kavga ederken Bidar Sultan gelir ona ortaklıktan ayrıldığını anlaşamadıklarını söyler fakat Bidar Sultan inanmaz.
Naime gazetede hakkında çıkan habere sinirlenir ve haberi yazan muhabir Arife mektup gönderir ve onunla moda evinde oranın çalışanıymış gibi konuşur, hakkımda çıkan yalan haberin düzeltilmesini ister, gazeteci ile Naime arasında yeni bir aşkın başlamasına sebep olur.
Mehmet Selimin, Tahsin Paşanın hapisten çıkması için mühürlü mektubu gönderenin o olduğu anlaşılır, Mehmet Selim tehdit edildiği için bunu yaptığını babasına anlatır, Abdülhamid bu hatasından dolayı Şehzadelik mührünü elinden alır.
Zeynep hemşire kardeşini Halil Halit’in adamlarının öldürdüğünü Şivenaz’dan öğrenir, Halil Halit’ten hesap sorar fakat onun açıklama yapmasına izin vermez. Bu arada Halil Halit Jorris( emanetçi)nin payitahta sokmaya çalıştığı afyonları bulmaya çalışır. Jorisi yakalar, bu arada Jorris payitahtın içme suyuna zehir koyar, panzehiride afyonların bulunduğu sandıkların içine koyar. Halil Halit’e benim iznim olmadan o sandıkları indirmezler der ve Halil onu panzehirler karşılığında serbest bırakır. Limanda panzehirleri teslim alır ve afyonları ateşe verir.
Abdülhamid’in belirlediği noktada Tahsin Paşa ve Avenisin takası yapılır, Ahmet Celalettin Paşa Avenisi ve adamları öldürüp Tahsin Paşayı Saraya getirir. Vanbery Abdülhamid’in yanında iken Tahsin Paşa gözleri yaşlı içeri girer Hünkârım der, Abdülhamid dostum diye karşılar.
Yani anlayacağınız her zaman olduğu gibi yine çok özel bir bölüm izledik, haftayı sabır ile bekleyeceğiz…
Editör
Feride Özkılıç Tedik


feridezkltdk@gmail.com
163 defa okundu.
Etiketlerpayitaht abdülhamid reytingleri payitaht reytingleri payitaht abdülhamitte bu hafta neler oldu payitaht abdülhamit yeni bölümde neler oldu reyting sonuçları tv reytingleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Yeni sezonun en iyi Dizisi, sizce hangisi ?STAR TV YAYIN AKIŞI
TRT 1 YAYIN AKIŞI
SHOW TV YAYIN AKIŞI
TV8 YAYIN AKIŞI
sanalbasin.com üyesidir